ارجائی شهردار منتخب شهر مشهد شد
کد خبر: 1059151
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RX5
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
در سومین جلسه علنی شورا ششم یکشنبه ،بیست و چهارم مرداد سید عبدالله ارجائی از بین 7 نامزد تصدی شهرداری مشهد با 9 رای اعضای شورا به عنوان شهردار مشهد الرضا (ع) انتخاب شد .

پس از پایان یافتن نشست های ارائه برنامه و رویکردهای نامزدهای تصدی شهرداری مشهد و رقابت بین8 نامزد کیانوش کیامرز، رضا شیران خراسانی ، براتعلی خاکپور ،خلیل ا...کاظمی،سعید حسینقلی زاده مقدم ،سید علی حسینی ،سید عبدا...ارجائی و علی اصغر نیشابوری با تشریح سیاست  ها و برنامه های خود در سمت شهرداری مشهد  ،با انصراف خلیل ا... کاظمی از بین 7 نامزد عبدا...ارجاعی با 9 رای اعضای شورا شهر سکان دار و کلیددار مشهد الرضا (ع) شد .

شورای ششم مشهد که نزدیک به یک ماه از آغاز فعالیت خود می گذرد با برگزاری نشست ها  و برنامه و رویکردهای نامزدهای تصوی شهرداری و همزمان به صورت پخش زنده از طریق شبکه های اجتماعی گام مهمی در جهت شفافیت در مدیریت شهری به ویژه فرآیند حساس و حائز اهمیت در انتخاب شهردار اصلح برداشت .

ارجائی شهردار منتخب در حاشیه نشست ارائه برنامه ها و رویکردهای خود ضمن بررسی راهکار چگونه از سرمشق مدیریت عالمانه و جهادی با سه رویکرد مردمی ، تعاملی و ظرفیت محور به شعار مشهد الرضا (ع) جهان شهر برکت و کرامت برسیم؟ اظهار داشت : دو موضوع رویکرد مدیریت شهری و رویکرد برنامه پیشنهادی مهم است ، در رویکرد مدیریتی یعنی در اقدام و در انتخاب همکاران با رویکرد و هدف گفتمانی ،مردمی ، علمی و جهادی باشد.در رویکرد برنامه ای ، مشهد را فقط برای خودمان طرح ریزی و اجرا نکنیم  بلکه در افق 20سال آینده  ببینیم و لازمه آن  برنامه تحولی است .

ارجائی ضمن تاکید بر  اینکه رویکرد اصلی پیشنهادی برای مدیریت شهری در دو جمله بصیرت کامل ،قاطعیت تمام  می باشد مطرح کرد : از 17 راهبرد ابلاغ شده از سوی شورای ششم پنج محور هویت شهر ، کالبد شهر ،محیط زیست شهر ،اقتصاد شهر و ارتباطات شهر استخراج شد که مورد بررسی قرار می گیرد  و برای هر کدام از این محورها  چالش های گلو گاهی وجود داردکه  برای ایجاد تحول و عبور از این  چالشها به از 20 چرخش به 5 چرخش اشاره کرد ؛ 1-برخورد سیستمی و بستن مجاری فساد بجای انفعال و مبارزه با مفسد که یکی از راهکارهای آن هوشمند سازی سیستمی می باشد 2- مدیران جوان و مشاوران پیشکسوت به جای مدیران پیشکسوت و مشاوران جوان 3- خدمت رسانی محسوس و منطقی به جای انجام امور نمایشی و تزئینی 4-مناسب سازی ضابطه ها برای مردم بجای مردم برای ضابطه ها 5-سهم بری شهرداری از ثروت انباشته شده یا سهم بری از فرصت شهروندان  برای تولید ثروت  که برای هر کدام از این بحث های پنج گانه راهکار و راهبرهای عملیاتی و اجرایی باعث می ایجاد چالش های گلوگاهی به فرصت طلایی تبدیل می شود .

ارجائی اظهار داشت : 16هزار میلیارد تومان در سال جاری در مجموعه شهرداری قابل دستیابی می باشد و مشکلی در تامین اعتبار و پرداخت بدهی وجود ندارد و همچنین مشکل حاشیه نشین شهر مشهد با کمک به دولت قابل حل می باشد .

ارجائی با اطمینان خاطر اعلام کرد :در پایان دوره مدیریت شهری دوره ششم خاطره ای که در ذهن و تصویر مردم از مدیریت شهری به یادگار می ماند ، مدیریت شهری دوره ششم را  به عالمانه و جهادی قضاوت خواهند کرد.

خبرنگار:فریبا کیانی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی