«خبرنگار» صدای مردم در بیان مشکلات است
کد خبر: 1058213
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RHx
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
رئیس مجلس:

رئیس مجلس با تبریک روز خبرنگار و حساسیت کار آنان گفت: خبرنگاران به دنبال انتشار حق و حقیقت و انعکاس آن در جامعه هستند و در مسیر شفاف‌سازی حقایق گام برمی‌دارند، اگر زحمات این قشر نبود طبیعتاً شفافیت، انتقاد، اصلاح و حل مشکلات مردم نیز به وقوع نمی‌پیوست.
به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جایگاه خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: این روز را به همه خبرنگاران عزیز در سراسر کشور و مخصوصاً خبرنگاران پارلمانی که بار مضاعفی را به دوش می‌کشند تبریک می‌گویم، همچنین یاد شهدای عزیز خبرنگار چه عزیزانی که در دوران دفاع مقدس آن روز‌ها را ثبت می‌کردند و چه عزیزانی که امروز در راه روشن کردن حقایق و واقعیت‌ها و پایان دادن به شایعات جان خود را از دست داده‌اند، گرامی می‌دارم.
وی افزود: خبرنگاران رسالت مهمی دارند و به دنبال انتشار حق و حقیقت و انعکاس آن در جامعه هستند. خبرنگاران در مسیر شفاف‌سازی حقایق گام برمی‌دارند، اگر زحمات این قشر نبود طبیعتاً شفافیت، انتقاد، اصلاح و حل مشکلات مردم نیز به وقوع نمی‌پیوست.
رئیس مجلس تصریح کرد: خبرنگاران صدای واقعی مردم در حل مشکلات هستند، بنده به همه خبرنگاران خدا قوت می‌گویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره نقش خبرنگاران در انعکاس تعامل بین مجلس و دولت جدید بیان کرد: بر اساس قانون اساسی هر یک از قوا وظایف مشخصی را برعهده دارند و هر سه قوه باید به صورت مستقل وظایف خود را انجام دهند، ولی با توجه به مشکلات کشور برای پیشرفت جامعه و حل مشکلات مردم همدلی، همکاری، انسجام و سهم مشترک در اولویت‌ها و حتی بعضاً روش‌های اجرایی و رویکرد‌ها بین هر سه قوه ضروری است.
قالیباف با بیان اینکه بار دولت سنگین‌تر است و مجلس شورای اسلامی در مسیر حل مشکلات در عین عمل به وظایف نظارتی خود دولت را همکاری خواهد کرد، گفت: امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات را کنار بزنیم.
رئیس مجلس افزود: خبرنگاران نقش مؤثری در هم‌افزایی بین قوا دارند و ضروری است در مسیر روشن کردن حقایق و واقعیت‌ها گام بردارند و در هر کجا که هر قوه‌ای خارج از این مسیر حرکت کرد، متذکر شوند.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره بیانیه هفت کشور اقتصادی در خصوص حمله به نفتکش رژیم صهیونیستی بیان کرد: ما همیشه بیان کرده‌ایم که با هرگونه اقدام غیرقانونی و هر حرکت تروریستی مخالف هستیم ولی اکنون کسانی که خود داعش و تروریست را تربیت کرده و حتی از آن حمایت کرده‌اند، چنین رویکردی را پیش می‌گیرند. هر روز در اخبار شاهد هستیم که در دریای سرخ و در مسیر حرکت کشتی‌ها در آنجا چه مشکلاتی ایجاد می‌شود. اگر تروریستی وجود داشته باشد رژیم صهیونیستی در رأس آن است.
رئیس مجلس افزود: ما همواره قانون و مقررات را دنبال می‌کنیم و همیشه به دنبال امنیت راه‌های بین‌المللی و انتقال انرژی هستیم. آنان که نگاه تروریستی دارند این مواضع را به خود می‌گیرند. در آتش‌سوزی اخیری که اتفاق افتاد، در ساعات اولیه دیدیم که چه حرف‌هایی زدند، اما بعد متوجه شدند حادثه طبیعی بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار