جنگ رسانه‌ای غربی‌ها بسترسازی برای ماجراجویی جدید است
کد خبر: 1057841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RBx
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح:

سردار شکارچی با اشاره به برخی جریان‌سازی‌های رسانه‌ای گفت: جنگ رسانه‌ای کشور‌های فرامنطقه‌ای با کمک رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های سرسپرده منطقه، عملیات روانی و بسترسازی برای ماجراجویی است.
به گزارش مهر، به دنبال برخی جریان‌سازی‌های رسانه‌ای تعدادی از خبرگزاری‌های صهیونیستی، غربی و سعودی مبنی بر ناامنی کشتیرانی در آب‌های دریای عمان، سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح کشورمان گفت: اخبار ضد و نقیض برخی رسانه‌های غربی، صهیونیستی و سعودی مبنی بر هرگونه ناامنی دریایی و ربایش کشتی در آب‌های منطقه نوعی عملیات روانی و بسترسازی برای ماجراجویی‌های جدید است.
سردار شکارچی افزود: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن کمک به تردد ایمن کشتی‌های تجاری، نسبت به هر نوع تحرکات مشکوک، دارای اشراف کامل اطلاعاتی و در آمادگی کامل هستند.
وی افزود: نیرو‌های دریایی قدرتمند سپاه و ارتش ایران اسلامی در صورت ضرورت و درخواست شناور‌های خارجی آماده هرگونه کمک‌رسانی و اعزام واحد‌های امدادی می‌باشند.
جمهوری اسلامی به اتهامات واهی توجه نخواهد کرد
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اتهام‌زنی کشور‌های غربی درباره سانحه کشتی متعلق به رژیم‌صهیونیستی، گفت: قطعاً جمهوری اسلامی به اتهامات واهی توجه نخواهد کرد، اما برای دفاع از منافع خود در هر کجای دنیا محکم ایستاده است.
به گزارش فارس، وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به ادعای امریکا درباره اتهام‌زنی به ایران در موضوع سانحه کشتی اسرائیلی، اظهار داشت: در ۴۲سال گذشته اقدامات واهی و بی‌اساسی به جمهوری اسلامی ایران به ویژه حوادث ناگواری که در برخی کشور‌های منطقه و خارج از منطقه رخ داده، زده شده که بعد از مدتی پوچ بودن آن‌ها برای افکار عمومی و کشور‌ها مشخص شده است.
وی با بیان اینکه این اولین بار نیست که یک اتهام به جمهوری اسلامی ایران وارد می‌شود، افزود: رژیم صهیونیستی ثابت کرده که بعضاً خودشان به منافع خودشان آسیب می‌زنند و آن را به نام جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند تا بتوانند برخی از سیاست‌های خود را در منطقه پیش ببرند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: آن‌هایی که در ایران می‌گفتند بایدن با ترامپ فرق می‌کند و سیاست‌های او سیاست‌های مسالمت‌جویانه‌ای است، باید امروز بیدار شوند و ببینند که وزیر خارجه بایدن اعلام می‌کند که برخورد ما با جمهوری اسلامی برخورد جمعی خواهد بود، آن هم برای چیزی که اثبات نشده و یک ادعاست.
جلال زاده در ادامه بیان کرد: این موضوع باید آن‌هایی که به لبخند امریکایی‌ها دلخوش کردند را بیدار کند، همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند ما باید از این مسئله عبرت بگیریم چراکه خوی امریکا همان خوی سابق است فقط روش‌ها فرق می‌کند.
وی همچنین تأکید کرد: قطعاً جمهوری اسلامی به این اتهامات واهی توجه نخواهد کرد، اما برای دفاع از منافع خود در هر کجای دنیا محکم ایستاده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: این حرف را فراموش نکنیم که رهبری فرزانه فرمودند دوره بزن دررو تمام شده است، لذا زیر بار هیچ اتهام واهی نمی‌رویم و شجاع‌تر از این حرف‌ها هستیم که اگر بخواهیم آسیبی بزنیم، حمله کنیم یا ضربه بزنیم آن را مخفی کنیم، کما اینکه زمانی که ما به پایگاه الاسد امریکایی‌ها در عراق موشک شلیک کردیم با شجاعت تمام این را اعلام کردیم و وقتی پهپاد امریکایی‌ها را در خلیج فارس سرنگون کردیم با شجاعت اعلام کردیم و هیچ ترس و نگرانی‌ای نداریم که برای اینکه آن را اعلام کنیم.
جلال زاده در خاتمه عنوان کرد: این اتهامات واهی برای پیشبرد اهداف محور عربی- غربی و عبری است که جمهوری اسلامی زیر بار این عملیات روانی صهیونیست‌ها نخواهد رفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار