لزوم نگاه دولت جدید به داخل کشور/بازار۱۵کشورهمسایه در اولویت باشد
کد خبر: 1057630
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R8Y
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
سرلشکر صفوی:
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: نگاه رئیس جمهور جدید به داخل کشور و استفاده از پتانسیل های داخلی برای حل مشکلات مردم و جامعه باشد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سرلشکر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در اختتامیه جشنواره مالک اشتر سازمان حفاظت اطلاعات سپاه طی سخنانی به تشریح رویدادها و روندها و راهبردهای جهان حاضر پرداخت و گفت: رویدادهای جهانی، منطقه‌ای و ملی با موضوع مسائل امنیتی، دفاعی و حفاظت از اطلاعات با سرعت بسیار بالا تحت تأثیر عوامل بسیاری در حال تغیر و تحول است.

وی ادامه داد: یکی از این مهمترین رویدادها، ارتقا نوآوری‌ها و فناوری‌های پیچیده و توسعه ماهواره‌های سرویس دهنده دیتا در همه زمینه‌های دفاعی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و رسانه‌ای است، به صورتی که هم اکنون تعداد ماهواره‌های موجود در فضا به بیش از چند هزار رسیده که هم اطلاعات و دادهای رسانه‌ای، اقتصادی، اطلاعاتی، جاسوسی و… را در کوتاه‌ترین زمان منتقل و یا مدیریت می‌کنند و بر همین اساس سامانه‌های هوشمند اطلاعاتی و مدیریتی جدید به وجود آمده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: در هم تنیدگی و پیوستگی موضوعات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و امنیتی و قدرت با یکدیگر نیز از مهمترین رویدادهای عصر حاضر است. روابط این مفاهیم بر یکدیگر تأثیر گذار است. مثلاً مفهوم امنیت ملی به طور قطع با سیاست، اقتصاد، قدرت و فرهنگ در تعامل است، به طوری که گفته می‌شود در قرن حاضر مبنای قدرت فرهنگ، اقتصاد و فناوری‌های جدید است.

سرلشکر صفوی با تبیین آینده پژوهی روندهای فعلی جهانی، گفت: روندهای فعلی نشان می‌دهد که نظم سیاسی قدرت‌های سابق رو به افول و نزول است. اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید و شکل گیری خاورمیانه جدید یا خاورمیانه بزرگ آمریکای‌ها با شکست مواجه شد و آمریکایی‌ها مجبور به ترک یا فرار از غرب آسیا هستند و آرزوی صهیونیست‌ها از نیل تا فرات برای همیشه نابود شده است.

وی در بیان راهبردهای جهان فعلی، گفت: راهبرد تک قطبی سازی جهان آمریکایی‌ها یا قدرت هِژِمون و بلامنازع آمریکایی‌ها شکست خورده است و آمریکایی‌ها در دهه‌های گذشته دچار غفلت استراتژیک شدند و به حول و قوه الهی قدرت جهان اسلام تا پایان قرن حاضر (شمسی) بروز و ظهور خواهد کرد.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید به ریاست سید ابراهیم رئیسی به ارائه پیشنهاداتی برای موفقیت وی در شرایط سخت فعلی پرداخت و گفت: اگر در مجموعه کابینه دولت و مدیران تا سطح شهرستان‌ها، مدیرانی کار آمد، دست پاک و باروحیه مردمی و جهادی و انقلابی بکارگیری شوند موفقیت دولت تضمین خواهد شد، البته دولت جدید برای استقرار و حل مشکلات نیازمند فرصت است.

سرلشکر صفوی افزود: دولت جدید برای آمایش سرزمین و اداره جامعه به صورت بهینه برای برنامه‌های هفتم که از سال آینده بمدت ۵ سال شروع می‌شود و حتی برنامه هشتم تا سطح شهرستان‌ها باید توسط سازمان برنامه و بودجه و همه وزارتخانه‌های مربوطه و حتی تا سطح استانداری‌ها برنامه ریزی داشته باشد و برنامه‌های مرتبط را آماده کند.

وی با بیان ضرورت توجه به پتانسیل داخل کشور در اداره امور و حل مشکلات گفت: به نظر می‌رسد اولویت‌های رئیس جمهور جدید یکی نگاه به داخل کشور و استفاده از پتانسیل‌های داخلی برای حل مشکلات مردم و جامعه و ساماندهی اقتصاد مقاومتی و نگاه دوم نگاه به همسایگان و نگاه سوم نگاه به شرق و قاره آسیا (هند، ژاپن اندونزی، چین و روسیه و …) و نگاه بعدی به ۵۷ کشور جهان اسلام و سپس نگاه به سایر کشورها همچون اروپا و قاره آمریکا باشد تا بتواند موفقیت دولت را تضمین کند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: انتخاب تیم اقتصادی در دولت جدید و اداره امور اقتصادی از مهم‌ترین اولویت‌های رئیس جمهور جدید است، متأسفانه در ساختار اقتصادی کشور ۷۰ درصد اقتصاد، دولتی است. دولت باید برای اداره بهتر اقتصادی کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی افزایش تولید ملی و تأمین نیازمندی‌های اساسی مردم و بعد با رویکرد صادرات و اقتصاد دریا محور تغییر جهت دهد و بازارهای ۱۵ کشورهمسایه را در اولویت خود قرار دهد.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رژه بزرگ دریایی روسیه در بندر سن پترزبورگ که با حضور مقتدرانه ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه بود، گفت: ورود نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس و بندر سن پترزبورگ روسیه به رغم تمام کارشکنی‌های آمریکا در طول مسیر یک افتخار بزرگ برای ایران بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش پایانی سخنان خود به ارائه توصیه‌هایی در خصوص مجموعه سپاه و حفاظت اطلاعات سپاه پرداخت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار