هلال احمر: برای واردات واکسن محدودیتی نداریم
کد خبر: 1057145
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R0j
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت‌: برای واردات واکسن محدودیتی نداریم و در حال رایزنی با شرکای بین المللی هستیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد حسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال احمر، در مورد صدور مجوز برای واردات واکسن گفت:مجوزی که ابتدای سال برای واردات واکسن صادر شد اساس کار ما است و برای واردات محدودیتی وجود ندارد و ما بر اساس همان مجوز رایزنی‌های جدید را نیز پس از تامین تعهدات قبلی با شرکای بین المللی خود آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: تنها دغدغه همراهی بانک مرکزی است برای تامین ارز مورد نیاز است، ابتدا باید از طرف ریاست جمهوری مجوز تامین آن صادر شود که در این زمینه نیز باید رایزنی صورت گیرد تا موانعی در راه نباشد.

قوسیان مقدم در مورد واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی و کادراجرایی جمعیت هلال احمر گفت: پوشش واکسیناسیون نیرو‌های عملیاتی طی دوماه است که آغاز شده و پوشش آن متفاوت است مثلا در لرستان همه شهر‌ها واکسینه شدند جز شهر دورود، ولی به طور کلی از پوشش ۱۰۰ درصد تا ۱۰ درصد واکسینه به دلیل عدم همکاری برخی شهر‌ها قابل مشاهده است، از این رو در همه شهر‌ها بدنبال لکه گیری و پوشش کامل هستیم.

وی در مورد نیرو‌های اجرایی و عملیاتی تهران نیز گفت: واکسیناسیون نیرو‌های هلال احمر تهران نیز طی این دوماه پوشش مناسبی داشته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در مورد این سوال که چرا هلال احمر علی رغم ورود نیرو‌های اورژانس، بسیج و ارتش همچنان وارد چرخه واکسیناسیون نشده است، گفت:همچنان مقاومت‌هایی برای ورود جمعیت هلال احمر وجود دارد اگرچه که به شکل غیر رسمی نیرو‌های ما در حال همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی در برخی شهرها، چون: قم، سمنان، خوزستان هستند.

وی در پایان گفت: همچنان نیز علی رغم سه بار درخواست هلال احمر از وزارت بهداشت برای ورود به چرخه واکسیناسیون عمومی موافقت یا مجوزی برای ما صادر نشده است در حالیکه هلال احمر با توجه به تجربه واکسیناسیون حجاج مراکز فعال واکسیناسیون در اختیار دارد.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار