طی دوسال اخیر شهرداری به توفیقات خوبی دست پیدا کرد
کد خبر: 1056548
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qr6
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
شهردار بروجرد در نماز جمعه مطرح کرد:
دکتر رحیم جافری در سخنان پیش از خطبه‌ی نماز جمعه شهرستان بروجرد به تشریح بیلان عملکرد دوساله شهرداری پرداخت و گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از جمله سازمان¬های غیرانتفاعی و غیردولتی هستند که مستقیماً از محل عوارضی که از مردم اخذ می‌شوند اداره میگردند و به عبارتی دیگر، شهرداریها، سازمان‌هایی دولتی نبوده و متعلق به یکایک مردم می‌باشند.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،به نقل ازپایگاه ارتباطات؛ شهردار بروجرد با بیان اینکه در سال ۹۷ به علت وجود مشکلات عدیده‌ای که در شهرداری وجود داشت، هر روز اخبار منفی از این نهاد خدماتی به گوش می رسید تصریح کرد: به حمدالله توانستیم در طی دو سال اخیر با ارائه برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از تمام پتانسیل های شهر اعم از همکاری با مقامات قضایی، انتظامی، بانک ها، اداره دارایی، سازمان تامین اجتماعی و ... تحولات اساسی را در شهرداری ایجاد و این نهاد خدماتی را به ثبات و آرامش برسانیم.

وی  تحقق آرامش و ثبات در مجموعه را لازمه هر اقدام دیگری در شهرداری دانست و تصریح کرد: در همین راستا در حوزه مالی، پرداخت حقوق و سنوات معوقه پرسنل، حق عائله مندی ایشان، تعیین تکلیف و تسویه حساب دیون اداره امور مالیاتی و تعیین تکلیف و پرداخت بدهی ۱۸۰ میلیارد تومانی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی، دیون صندوق های بازنشستگی و خدمات کشوری، پرداخت مطالبات پیمانکاران از سنوات گذشته در دستورکار قرار گرفت و به انجام رسید.

دکتر جافری گفت: همچنین در همین راستا توانستیم از طریق ارائه راهکارهای قانونی همچون پرداخت حقوق و مزایای ناشی از مشاغل سخت و زیان آور پرسنل و ... تعداد قابل توجهی از پرسنل را تعدیل و بدنه شهرداری را چابک سازی نماییم.

شهردار بروجرد در ادامه اجرای مکانیزاسیون اداری در شهرداری با هدف کاهش تخلفات اداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ و املاک و حقوقی، اجرای حسابداری تعهدی، باز پس‌گیری اموال شهرداری از جمله معدن مربوط به این نهاد خدماتی، ماشین‌آلات و نیروهای انسانی که در اختیار سازمان‌های دیگر شهرستان بود، مبارزه با مفاسد اقتصادی، رابطه بازی و واسطه‌گری را از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه ایجاد نظم و انضباط اداری برشمرد.

وی با بیان آنکه تنظیم بودجه شهرداری در سال ۹۹ به صورتی دقیق و بر مبنای واقعیت ها صورت پذیرفت، اظهار داشت: بودجه شهرداری در این سال به میزان ۱۲۳ درصد تحقق یافت که به معنای تنظیم دقیق بودجه و تلاش در راستای تحقق آن می باشد. این در حالی است که در سنوات گذشته این رقم به میزان ۴۹ و یا نهایتاً ۶۰ درصد می رسید و از آن مقدار نیز ۸۰ درصد صرف بودجه جاری میشد و صرفاً ۲۰ درصد به هزینه‌های عمرانی اختصاص می یافت. در صورتیکه هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از بودجه شهرداری صرف پروژه های حوزه عمران شهری می شود.

شهردار بروجرد انجام حسابداری سنوات گذشته شهرداری، تاسیس شهرداری منطقه یک ( با هدف: توزیع نرمال نیروها، نظارت دقیق بر خدمات شهری و ایجاد رقابت بین مناطق)، اورهال گسترده ماشین‌آلات ناوگان حمل و نقل شهرداری از دیگر اقدامات قابل ذکر در طی دو سال اخیر برشمرد.

وی با اشاره به وضعیت ایستگاه های سی ان جی شهرداری در سنوات گذشته، تصریح کرد: تمامی این جایگاه ها در اختیار پیمانکاری خاص بودند که نه تنها منافعی برای شهرداری نداشت بلکه شهرداری را بدهکار نیز کرده بود، فلذا با بازپس‌گیری آنها و واگذاری به پیمانکار واجد شرایط از طریق انتشار آگهی های مختلف توانستیم این جایگاه ها را به درآمدزایی برسانیم.

وی ابراز داشت: برون سپاری خدمات شهری در مناطق ۲ و ۳ ، مکانیزاسیون جمع آوری و دفن زباله های شهری، اجرای آبیاری قطره ای و مکانیزاسیون فضای سبز شهری، زیباسازی گسترده و نصب المان‌های مختلف در سطح شهر از جمله المان میدان سپاه، عشایر، قلم و ورشو از دیگر اقدامات زیباسازی است که به گفته شهردار بروجرد در مدت این دو سال صورت پذیرفته است.

دکتر جافری با اشاره به احداث پارک شهربازی ۷۰۰۰ مترمربعی مسافر در جنوب شهر بروجرد، آن را مصداقی از توزیع عادلانه خدمات شهری عنوان کرد که بهره برداری از آن سبب توسعه و افزایش سرانه فضای سبز شهری نیز خواهد شد.

وی همچنین به مباحث احداث المان میدان حضرت امام (ره) به عنوان یکی از المان‌های منحصر به فرد این شهر پرداخت وگفت:  انجام مستمر  اقدامات زیباسازی های در سطح شهر  به مناسبت های مختلف (که پس از سال‌ها مجدداً در دستور کار شهرداری قرار گرفت)، اجرای آسفالت وسیع در سطح شهر از جمله از میدان توحید تا میدان آیت الله بروجردی (ره) با صرف اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان، جدول گذاری و آسفالت کامل کوی های علی آباد، اسلام آباد، مناطق حاشیه‌ای شهر در حد فاصل میدان امام (ره) تا میدان امام حسن مجتبی (ع)، تولید قطعات بتنی در کارگاه های تحت پوشش سازمان عمران و بی نیاز شدن به خرید این اقلام از بیرون از مجموعه شهرداری، احداث پل نیاوران و شهرک پل شهرک مشاغل مزاحم، اجرای روکش آسفالت در محور کمربندی، تملک اراضی مورد نیاز برای احداث میدان آیت الله نجفی بروجردی از دیگر اقداماتی بود که به گفته شهردار بروجرد در حوزه عمرانی در این مدت در سطح شهر به انجام رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در حوزه مسائل تحقیقاتی اشاره و خاطرنشان کرد: تنظیم قرارداد برای اجرای طرح تفصیلی، تنظیم قرارداد برای انجام مطالعات چشم انداز پنج ساله توسط مشاور در راستای حرکت برنامه محور شهرداری، انجام مطالعات و جمع آوری و دفع آبهای سطحی از اهم اقدامات شهرداری در این حوزه بوده است.

شهردار بروجرد با اشاره به فرهنگ غنی و زبانزد مردم فرهیخته بروجرد گفت: در همین راستا سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تاسیس شد تا به صورت ویژه‌ای بر روی مسائل فرهنگی و ورزشی تمرکز شود که حاصل آن احداث زمین چمن مصنوعی، زمین فوتبال ساحلی و حمایت از تیم فوتبال شهرداری می باشد که این تلاش ها منتج به راهیابی این تیم به لیگ دسته سوم کشوری شد.

وی اذعان نمود: نصب سردیس مشاهیر و مفاخر بروجرد در تپه شهدای گمنام و دروازه ورودی مجموعه تفریحی فرهنگی ورزش شهدای گمنام نیز از جمله اقدامات عمرانی بود که در حوزه فرهنگی به انجام رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر با توجه به زیرساخت های تهیه شده، بتوانند تحولات عظیمی را در راه توسعه شهر بروجرد در 4 سال آینده به انجام برسانند.

دکتر جافری با بیان اینکه علیرغم تمامی نا امنی‌ها، ناملایمات و نابسامانی های صورت گرفته تمام توان خود را به کار گرفتم، گفت: بحمدالله هم اکنون شاهد هستیم که شهرداری به سامان شده و به شرایط ثبات رسیده است.

وی در ادامه از پرسنل شهرداری به واسطه همکاری و همراهی با برنامه و استراتژی های شهرداری تشکر کرد و وعده داد با توجه به رسیدن به وضعیت پایدار درآمدی، نسبت به افزایش اضافه کارها و تبدیل وضعیت کارکنان بیمه پرداز تا پایان ماه اقدام نماید.

شهردار بروجرد در ادامه قول داد، اقدامات لازم را برای انجام مکاتبات لازم با شورای اسلامی شهر برای ادامه روند توسعه صندوق مسکن پرسنل شهرداری بروجرد با فوریت در دستور کار قرار دهد.

دکتر جافری در پایان گفت:  بروز حاشیه های متمادی در طی این دو سال اخیر را مانعی بزرگ در انجام و ارائه خدمات شهری عنوان کرد که از مصادیق آن طرح چندین باره استیضاح بدون دلیل در شورای شهر دانست.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار