استقرار پلیس در ورودی تمام شهر‌های قرمز و نارنجی
کد خبر: 1056290
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qmw
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه مجوز تردد فرمانداری‌ها در سراسر کشور ابطال شده از اعمال محدودیت تردد در ۳۳۵‌شهر قرمز و نارنجی کشور و تشدید نظارت بر منع تردد در دو استان تهران و البرز خبر داد.
سردار سید کمال هادیان‌فر درباره مصوبه تشدید محدودیت‌های تردد در شهر‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی و همچنین محدودیت ورود به استان‌های تهران و البرز گفت: برابر تازه‌ترین آمار‌ها متأسفانه کشور وارد پیک پنجم کرونا شده و بر این اساس ۱۶۹‌شهر کشور در وضعیت قرمز و ۱۶۶‌شهر در وضعیت نارنجی قرار دارد.
وی با بیان اینکه در مجموع ۴۴۸‌شهر کشور دارای وضعیت قرمز و نارنجی و زرد بود و از این تعداد ۳۳۵‌شهر در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مأموران پلیس راهور در مبادی ورودی تمام شهر‌های قرمز و نارنجی مستقر بوده و علاوه بر اعمال قانون به شکل فیزیکی، دوربین‌های سطح جاده‌ها و مبادی شهر‌ها نیز نسبت به اعمال قانون خودرو‌های غیر‌مجاز اقدام خواهد کرد.
وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی بیشتر در دو استان تهران و البرز نیز گفت: مقرر شد تا از روز سه‌شنبه تا پایان وقت اداری روز یک‌شنبه منع ورود و خروج از تهران با هدف کاهش بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا اعمال شود؛ لذا مأموران پلیس در ۱۴‌مبادی ورودی و خروجی مستقر خواهند شد. در همین راستا تا ساعت‌۷ روز دوشنبه هفته آینده این محدودیت‌ها در تهران اعمال می‌شود و به جز خودرو‌های ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر که دارای اجازه تردد هستند، هیچ خودروی دیگری اجازه ورود و خروج در استان‌های تهران و البرز را ندارد.
رئیس پلیس راهور ناجا همچنین از ابطال مجوز تردد توسط فرمانداری‌ها در سراسر کشور خبر داد و گفت: بر اساس مجوز وزارت کشور تمامی مجوز‌های صادر شده برای سفر از سوی فرمانداری‌ها باطل است و در این مدت هیچ خودرویی با این مجوز اجازه تردد ندارد.
وی با بیان اینکه هدف پلیس از اجرای این محدودیت‌ها جریمه نیست، گفت: در همین راستا نیز به تمامی مأمورانمان تأکید شده تا ابتدا به این خودرو‌ها تذکر داده و در صورت اصرار برای ادامه سفر جریمه یک‌میلیونی را در شهر‌های قرمز و نیم میلیونی را درشهر‌های نارنجی اعمال کند.
هادیانفر بیان کرد: تهران و البرز و شهرستان‌های آن‌ها در این محدودیت شش‌روزه به طور یکپارچه دیده شده است و تردد بین شهر‌های داخل این استان‌ها مانند تهران، کرج، شهریار و ورامین، رباط‌کریم، دماوند بلامانع است، اما ورود و خروج به این دو استان ممنوع بوده و حتی ساکنان شهر‌های مجاور این دو استان اجازه ورود به داخل دو استان را نداشته و جریمه خواهند شد. رئیس پلیس راهور ناجا همچنین گفت که منع تردد شبانه از ساعت‌۲۲ تا ۳ بامداد همچنان به قوت خود باقی است و در تمام شهر‌ها اجرا می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار