مشترکین خانگی مشمول دریافت بیمه اداره برق
کد خبر: 1056051
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qj5
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
صنعت برق خراسان رضوی خبرداد
سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: به جز موارد کمبود تولید ما در شرایط عادی هم با توجه به شرایط نامساعد یا موارد مختلف فنی احتمال قطعی برق را داریم که مشترکین صنعتی ما برای جلوگیری از ایجاد هر گونه خسارت باید استفاده از تغذیه موقت یا مولد را در دستورکارشان داشته باشند تا این مواقع دچار خسارت نشوند.

کاهش کیفیت برق شبکه که با افت یا نوسان ولتاژ، خود را در بخش برق خانگی نشان می دهد، ممکن است موجب بروز مشکلات فنی و یا خرابی هایی در وسایل الکترونیکی خانگی شود؛ موضوعی که در روزهای اخیر بسیار چالش برانگیز شده است. در همین خصوص حسن حشمتی سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: قطعی های برق به صورت کلی و قطعی نمی تواند باعث خسارت به تجهیزات برقی بشود بلکه این امر محتمل است.

وی ادامه داد: وسایل برقی به صورت کلی به غیر از موارد قطعی برق هم روزانه قطع و وصل می شوند و این قضیه جزو ذات وسایل است و سوختن و از بین رفتن وسایل برقی به عوامل مختلفی بستگی دارد که البته قطعی های برق می تواند یکی از این دلایل باشد.

حشمتی افزود: اگر شهروندان مشهدی متوجه شدند که وسایلشان به دلیل قطعی برق دچار آسیب شده است می توانند با مراجعه به سایت توانیر و ثبت نام در آن جا و تکمیل پرونده کد رهگیری بگیرند و پیگیر دریافت غرامت سوختن و سایل برقیشان از این طریق باشند.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی اضافه کرد: پوشش بیمه ای که از سمت اداره برق در این خصوص گرفته شده است مربوط به مشترکین خانگی بوده است و شامل مشترکین صنعتی، اداری و...نمی شود و این مراکز باید تاسیساتشان را در برابر حوادث برقی با سیستم های حفاظتی ایمن بکنند.

وی ادامه داد: به جز موارد کمبود تولید ما در شرایط عادی هم با توجه به شرایط نامساعد  یا موارد مختلف فنی احتمال قطعی برق را داریم که مشترکین صنعتی ما برای جلوگیری از ایجاد هر گونه خسارت باید استفاده از تغذیه موقت یا مولد را در دستورکارشان داشته باشند تا این مواقع دچار خسارت نشوند.

حشمتی در پاسخ به این سئوال که آیا طی هفته های اخیر شکایاتی هم از سمت مشترکین برق خانگی در خصوص خسارات احتمالی قطعی برق داشته اید گفت: طی هفته های اخیر تعدادی از همشهریان مشهدی با مراجعه به سامانه توانیر را جهت پیگیری دریافت غرامت های سوختن وسایل برقی در اثر قطعی برق بوده و هستند که کارشان در دست پیگیری است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی