«زخم کاری» ممیزی‌ها را نپذیرفت و قسمت هفتم پخش نشد
کد خبر: 1055834
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qfa
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

حاشیه‌های مجموعه «زخم کاری» همچنان ادامه دارد و محمدحسین مهدویان حاضر نشد بخش‌هایی از این سریال را که ساترا خواستار ممیزی آن شده بود، اصلاح کند.
پس از کش و قوس‌های رسانه‌ای یک هفته اخیر میان محمد حسین مهدویان و ساترا درباره ممیزی سریال زخم کاری پلتفرم فیلیمو اعلام کرد که قسمت هفتم این سریال این هفته پخش نخواهد شد. تا به حال شش قسمت از سریال «زخم کاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
در آستانه پخش قسمت هفتم، سریال زخم کاری که قرار بود دیروز جمعه انجام شود محمدحسین مهدویان نسبت به ممیزی‌ها اعتراض و در این باره عنوان کرده است: از ۱۲مورد سانسور قسمت هفتم سریال زخم کاری که قسمت مهم و جذابی هم هست، ۱۰ موردش را انجام دادیم و در دو مورد دیگر به‌خاطر جلوگیری از آسیب جدی به داستان، تصمیم به تعدیل صحنه‌ها گرفتیم، با این حال ساز و کار سانسور ساترا دو موردی که تعدیل شد را نپذیرفت و بدون دلیلی قانع کننده اصرار به حذف کاملشان دارد. به این ترتیب مجوز نمایش قسمت هفتم سریال زخم کاری را صادر نکردند و این قسمت به خاطر نداشتن پروانه نمایش فردا پخش نخواهد شد.
مهدویان در ادامه آورده است: هر چند حالا بیش از هر زمان دیگری خستگی روز‌های دشوار این پروژه را بر تن‌مان حس می‌کنیم، اما در این میان من فقط به تماشاگرانی فکر می‌کنم که یک هفته است منتظر تماشای قسمت جدید هستند و به همین سادگی از حقشان محروم می‌شوند. فیلیمو پلتفرم ارائه دهنده این سریال نیز اعلام کرد: قسمت هفتم سریال «زخم کاری» به دلیل عدم تفاهم عوامل تولید و تیم نظارت ساترا و به احترام مخاطبان این هفته پخش نمی‌شود. فیلیمو به عنوان پلتفرم پخش امیدوار است با همراهی بیشتر طرفین و باز بودن در‌های گفتگو، تعامل و تفاهم هر چه زودتر امکان پخش این قسمت سریال فراهم شود تا حقوق کاربران محترم و عوامل تولید حفظ گردد. پس از انتشار متن مهدویان، علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) اعلام کرد: در خصوص قسمت هفتم سریال زخم کاری جهت تنویر افکار عمومی اصلاحات در نظر گرفته شده توسط کارگزاری محتوایی در دو مرحله توسط گروه‌های مختلف تخصصی بررسی شد که نهایتاً با تعیین ضرورت اعمال اصلاحات پلتفرم ملزم به اجرای آن شد. موارد اصلاحی از اواسط هفته به پلتفرم اعلام شده که زمان کافی برای اعمال آن‌ها در اختیار عوامل تولید بوده است. طرح عمومی نکات محتوایی اصلاح شده را در رسانه‌ها نقض غرض دانسته و به نوعی ترویج آن‌ها می‌دانیم. همانطور که قبلاً اشاره شده اصالت دادن به «فرآیندها» و عبور از رفتار و ملاک‌های سلیقه‌ای‌محور حرکت «ساترا» است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار