مصارف غیر ضروری آب را به ساعاتی غیر از زمان اوج مصرف هدایت کنید
کد خبر: 1055758
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QeM
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
معاون خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان:
سید محسن صالح با اشاره به اینکه عمدتا، مشکل توزیع آب در گرم ترین ساعات از گرم ترین روزهای سال اتفاق می افتد، از مشترکین آب استان خواست با راهکاری ساده، در مدیریت توزیع آب همکاری کنند.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین اصفهان، معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تاکید کرد: چنانچه هر یک از ما مصرف غیرضروری خود را به زمانی خارج از ساعات اوج مصرف هدایت کند، بخش زیادی از مشکل توزیع که ناشی از تمرکز تقاضا در ساعات محدود است برطرف خواهد شد.

وی در ادامه با ذکر مثالی در این رابطه افزود: به عنوان مثال شستشوی البسه یا آبیاری باغچه و برخی دیگر از موارد مشابه، مصارفی است که در اغلب موارد می توانند با یک برنامه ریزی قبلی در خارج از ساعات اوج مصرف انجام شود و در آن صورت از تحمیل بار تقاضای اضافی به شبکه توزیع آب جلوگیری خواهد شد؛ ضمن اینکه به دلیل انطباق بخشی از ساعات اوج مصارف برق با آب، نقش چشمگیری هم در مدیریت همزمان مصارف در دیگر حامل های انرژی خواهد داشت.

صالح در پایان با اشاره به کمبود شدید منابع تامین آب در سال جاری از کلیه مشترکین درخواست کرد با این راهکار ساده، ابتکار عمل در بخشی از مدیریت مصرف آب را به دست گرفته و کارایی شبکه توزیع را افزایش دهند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار