دکتر سیاهکلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولان استانی و شهرستانی، از توابع بخش بشاریات شهرستان آبیک بازدید کردند.
کد خبر: 1055479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QZr
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
مسعود زارع

دکتر سیاهکلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولان استانی و شهرستانی، از روستاهای خطایان، خاکشان، حاجی تپه، زاغه، محمودیان ، قره قباد و قزانچال از توابع بخش بشاریات شهرستان آبیک بازدید کردند.

 از عمده مسائل مطروحه در این بازدید می توان به مشکلات مربوط به طرح هادی روستاها، عدم دریافت به موقع نهاده های دامی، عدم آنتن دهی خطوط تلفن همراه و سرعت کم اینترنت، بررسی زیان حاصل از قطعی برق روستاییان، بررسی مشکلات مربوط به اراضی ملی و مشکلات تکمیل و تجهیز مدارس اشاره کرد.

در روستای خاکشان مردم خواستار جابجایی تیرهای برق شدند که مسئول شرکت برق از اجرای این طرح خبر داد و دکتر سیاهکلی در خصوص قطعی برق نیز از وزیر نیرو انتقاد کرد و این قطعی ها را ناشی از بی مدیریتی ها در حوزه برق کشور دانست.
نماینده مردم آبیک در مجلس پیرامون آسفالت مسیر روستا نیز اعلام کرد: این مسیر از آبیک به خاکعلی امسال لکه گیری و اصلاح می شود.
کشاورزان خاکشان انتقاد شدیدی از نحوه و زمان توزیع کود بین آن ها داشتند و در ادامه نماینده جهاد به ارائه توضیحاتی در این رابطه پرداخت که مورد قبول کشاورزان واقع نشد و دکتر سیاهکلی به خمسه مدیرکل جهاد کشاورزی استان قزوین تماس گرفت و وی از وجود کود در انبارهای این مجموعه خبر داد و گفت: باید کود کشاورزی به هنگام کشت در اختیار کشاورزان قرار گیرد و این حق کشاورزان است و اگر خللی در این حوزه به وجود آمده، از ناحیه نیروهای ما در بخش بشاریات است و این مسئله حل می شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس در روستای حاجی تپه از دادن قیر رایگان به دهیاری این روستا برای آسفالت کوچه ها خبر داد و مقرر شد این موضوع از طریق دهیاری پیگیری شود.
بازسازی و تجهیز مدرسه از دیگر تصمیماتی بود که در این روستا گرفته شد و دکتر سیاهکلی در رابطه با طرح هادی روستایی تأکید کرد: در بازنگری این طرح دهیاری و بخشداری دید بلند مدت داشته باشند.
در روستای زاغه، مردم مشکلات زیادی را مطرح کردند که مدیران دستگاه های اجرایی در حوزه وظایف خود به آن ها پاسخ دادند. یکی از این مشکلات، موضوع کم آبی برای زیر کشت بردن زمین های این روستا بود؛ مشکلی که امسال اکثر روستاهای منطقه به آن دچار هستند.

نماینده جهاد کشاورزی استان قزوین در پاسخ به مردم زاغه، اعلام کرد: ما امسال با مشکل کم آبی روبرو هستیم و آب سد نیز پایین آمده، به همین دلیل سهمیه استان از سد تأمین نشده و ما امسال به ازای هر 10 هکتار، یک الی یک و نیم هکتار مجوز کشت داده ایم.
دکتر سیاهکلی در این رابطه با ملکی مدیرعامل آب منطقه ای استان تماس تلفنی داشت و در خصوص اختصاص آب از وی خواست نهایت حمایت را از کشاورزان داشته باشد، چراکه کشاورزان عزیز از این طریق امرار معاش می کنند و همواره باید از آن ها حمایت شود و در ادامه و طی این تماس تلفنی، توافقاتی بین کشاورزان این روستا و آب منطقه ای صورت گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی