نصب یک دستگاه ژنراتور بر روی مخزن اصلی آب فردیس
کد خبر: 1055186
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QV8
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
مسوول مدیریت بحران فرمانداری فردیس گفت که با پیگیری اداره آبفا فردیس یک دستگاه دیزل ژنراتور بزرگ ۲.۵ مگاواتی خریداری و بر روی مخزن آب آشامیدنی این شهرستان نصب شد.

سامان ولی نوری اظهار کرد: در پی مشکل قطعی برق و متعاقب آن قطع شدن آب شهر فردیس این ژنراتور خریداری و روی مخزن آب منطقه نصب شد.

وی اضافه کرد: طبق صحبت هایی که با کارشناسان و متخصصان داشتیم بخش عمده قطعی آب فردیس مربوط به قطع شدن برق بود که برای حل این مشکل تمام دستگاهها و نهادهای شهرستان از جمله فرمانداری، اداره آبفا، دادستانی، سپاه و نیروی انتظامی با هم افزایی و هماهنگی کامل در پی حل مشکل برآمدند.

ولی نوری اظهار داشت: البته تامین سوخت این ژنراتور نیازمند همکاری شرکت های توزیع برق و پخش فرآورده های نفتی استان البرز است که طی ۲ روز آینده این ژنراتور وارد مدار خواهد شد و در مواقع قطع شدن برق شبکه، نیاز برق اضطراری مجموعه را تامین خواهد کرد.

مسوول مدیریت بحران فرمانداری فردیس افزود: همچنین با همکاری و رایزنی فرمانداری و سپاه پاسداران تعدادی ژنراتور برای چاههای مهم تر شهر، تامین و در حال نصب هستند.

وی با بیان اینکه تامین ژنراتور برای حدود ۶۵ حلقه چاه کاری سخت و زمانبر است ، گفت: در شرایط فعلی تمام تلاشها برای تحقق این مهم بکار گرفته شده است.

ولی نوری با اشاره به عملیات ساخت مخزن ذخیره آب پنج هزار مترمکعبی در محل پارک جهان نما برای تامین آب فردیس خبر داد، افزود: هفته گذشته با همت استاندار البرز و نمایندگان مردم استان در مجلس، پیگیریهای فرماندار و همکاری سایر مدیران استانی و شهرستانی عملیات احداث این مخزن در پارک جهان نمای کرج آغاز شد.

مسوول مدیریت بحران فرمانداری فردیس در خصوص وضعیت چاه ها ی آب فردیس نیز گفت : تعدادی از چاههای آب شرب این شهرستان به علت خشکسالی با کاهش آبدهی مواجه شده است.

وی در پایان گفت : ۶۵ حلقه چاه آب شرب فردیس را می کنند که از این تعداد ۶ حلقه چاه با دبی ۳۰ لیتر در مجموع ۱۸۰ لیتر در ثانیه تعطیل و از مدار خارج شدند.شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کلانشهر کرج قرار دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار