سرقت عتیقه‌های قلابی برای پنهان کردن کلاهبرداری
کد خبر: 1054981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QRp
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰

مرد فریبکار که با فروش عتیقه‌های قلابی پول میلیاردی به جیب زده‌بود سناریوی سرقت همان عتیقه‌ها را در پوشش پلیس طراحی و اجرا کرد.
به گزارش جوان، سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: اوایل امسال مردی میانسال وارد کلانتری‌۱۰۵ سنایی شد و گفت که برای پس گرفتن عتیقه‌هایش به کلانتری آمده است. او توضیح داد: چند روز قبل چند مرد جوان به در خانه‌ام آمدند و خودشان را مأمور مبارزه با قاچاق معرفی کردند. آن‌ها مدعی شدند که من در کار قاچاق عتیقه هستم و باید خانه‌ام بازرسی شود. من که احتمال می‌دادم پلیس باشند به آن‌ها اعتماد کردم. آن‌ها بعد از جست‌وجوی خانه چند ظرف عتیقه راکه ۵ میلیارد و ۵۳۰‌میلیون تومان ارزش داشت با خود بردند و خواستند برای تحویل آن به کلانتری سنایی بیایم.
بررسی اظهارات شاکی نشان داد که افرادی که به خانه‌اش مراجعه کرده‌بودند پلیس قلابی بودند و شاکی به این شیوه در دام مأموران قلابی گرفتار شده است. بعد از آن بودکه پرونده در اداره‌پنجم پلیس‌آگاهی تهران بررسی شد و شاکی مورد تحقیق بیشتری قرار گرفت. او گفت: من صاحب یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه‌بودم، اما به دلیل نوسانات دلار ورشکست شدم. مدتی که گذشت یکی از دوستان، مردی به نام ارسلان را به من معرفی کرد.
ارسلان در کار عتیقه فعال بود و از من خواست که در این کار سرمایه‌گذاری کنم تا وضع مالی خوبی پیدا کنم. شاکی ادامه داد: با اینکه با مشکلات مالی زیادی مواجه بودم با این حال حرف ارسلان را قبول کردم و ۵ میلیارد و ۵۳۰‌میلیون تومان پول فراهم کردم تا در کار عتیقه سرمایه‌گذاری کنم. بعد از تهیه پول به خانه مجردی ارسلان رفتم و پول را به او پرداخت کردم و عتیقه‌ها را تحویل گرفتم. یک‌هفته از ماجرا گذشته‌بود که در دام مأموران قلابی گرفتار شدم.
بعد از به دست آمدن این اطلاعات تحقیقات پلیس در این باره جریان پیدا کرد و مشخص شد که ارسلان در جریان سرقت عتیقه‌ها نقش دارد. با کامل شدن تحقیقات ارسلان تحت تعقیب قرار گرفت و در مخفیگاهش در شمال غرب کشور بازداشت شد. مأموران پلیس همچنین سه همدست او را در تهران بازداشت کردند.
ارسلان وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: بعد از آشنایی با شاکی تصمیم به کلاهبرداری از او گرفتم. ابتدا عتیقه‌های قلابی را به قیمت کلانی به او فروختم. بعد از فروش عتیقه‌ها او متوجه می‌شد که عتیقه‌ها قلابی است و به سراغم می‌آمد برای همین در پوشش پلیس توانستم عتیقه‌ها را سرقت کنم، اما با مطرح شدن شکایت گرفتار پلیس شدم.
سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان جریان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار