گزارش امنیت مرز‌ها
کد خبر: 1054696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QNE
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
در نشست سرلشکر باقری با فرماندهان نیروی زمینی سپاه ارائه شد
وضعیت امنیتی مرز‌ها در همه شاخص‌ها از رشد مثبت و اطمینان‌بخشی برخوردار است و این نشانگر تلاش موثر، کارآمد و نتیجه بخش نیروی زمینی سپاه و سایر نیرو‌های عهده‌دار مأموریت امنیت مرزی است. این مطلب را سردار سرلشکر محمد باقری روز گذشته در نشست فرماندهان و مسئولان ارشد نیروی زمینی سپاه در ستاد این نیرو عنوان کرد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: وضعیت امنیتی مرز‌ها در همه شاخص‌ها از رشد مثبت و اطمینان‌بخشی برخوردار است و این نشانگر تلاش موثر، کارآمد و نتیجه بخش نیروی زمینی سپاه و سایر نیرو‌های عهده‌دار مأموریت امنیت مرزی است. این مطلب را سردار سرلشکر محمد باقری روز گذشته در نشست فرماندهان و مسئولان ارشد نیروی زمینی سپاه در ستاد این نیرو عنوان کرد.

از فردای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان فرامنطقه‌ای و برخی اذناب داخلی و منطقه‌ای همواره کوشیده اند، با اشکال مختلف، امنیت و تمامیت ارضی کشور را به خطر بیندازند، که اقدامات تجزیه‌طلبانه گروهک‌های ضد انقلاب و به موازات آن جنگ تحمیلی هشت ساله از جمله این اقدامات بوده است؛ اما نیرو‌های مسلح در ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پشتوانه بسیج مردمی با جانفشانی و حماسه آفرینی‌های خود اجازه ندادند، یک وجب از خاک جمهوری اسلامی ایران به دست دشمن بیفتد.
در تمام این چهار دهه اگرچه دشمنان کوشیده‌اند برای به زانو درآوردن ملت ایران و نظام اسلامی ترکیبی از همه تحریم‌های ظالمانه را به کار ببرند، اما به موازات این اقدامات ضد بشری هیچ گاه گزینه ناامن‌سازی کشور خصوصاً در نقاط غرب و جنوب شرقی کشور از دستور کار آن‌ها خارج نشده است.
حذف گزینه نظامی از میز دشمنان
امروز، اما نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از توان جوانان متخصص و تکنولوژی‌های دفاعی پیشرفته ساخت داخل، به رشدی از بازدارندگی دفاعی رسیده‌اند که هیچ یک از دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای یارای مقابله با توان دفاعی ایران نیستند و گزینه نظامی سال‌هاست از روی میز آن‌ها کنار رفته است.
ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاوک متجاوز امریکایی‌ها در آب‌های جنوب کشور و همچنین موشک باران پایگاه امریکایی عین الاسد در عراق پس از اقدام تروریستی آن‌ها در به شهادت رساندن سردار مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی دو نمونه از این قدرت بازدارندگی و دفاعی نیرو‌های مسلح در جمهوری اسلامی است که مناسبات آن‌ها را به هم ریخته است. اکنون که امریکایی‌ها دریافته اند، پس از سال‌ها هزینه‌های میلیارد دلاری در منطقه، هیچ دستاورد ملموسی نصیب آن‌ها نشده که این مهم در اظهارات سران این کشور بار‌ها اذعان شده است، با خروج آرام و تدیجی از منطقه، اقدامات بی ثبات ساز خود را به نیرو‌های نیابتی بسپارند. حال آنکه نیرو‌های مسلح بیش از هر زمان دیگری در اوج آمادگی دفاعی قرار دارند و هر اقدام بی ثبات‌کننده‌ای در اطراف مرز‌های کشور را در نطفه خفه خواهند کرد. نکته‌ای که روز گذشته مورد تأکید رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در نشست فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم بود.
وضعیت امنیت بخش مرز‌های کشور
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، در این نشست که صبح دیروز در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و نیز فرماندهان قرارگاه‌های تابعه این نیرو، در گزارش‌هایی جداگانه، وضعیت آمادگی‌های دفاعی و نظامی در جغرافیای مأموریتی را تشریح کردند.
ارزیابی و بررسی تحرکات و رویداد‌های امنیتی، تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مختلف امنیتی، دفاعی و نظامی در تأمین امنیت پایدار و تعمیق اشراف اطلاعاتی بر تحرکات در مناطق پیرامون کشور از دیگر بخش‌های این نشست با حضور رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح بود.
سرلشکر باقری در این نشست با قدردانی از اهتمام و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر نیروی زمینی سپاه در تأمین امنیت پایدار در مناطق ماموریتی مرزی به ویژه در شمال غرب و جنوب شرق کشور گفت: به‌رغم توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان در توسعه تهدید در مناطق مرزی و پیرامونی کشور عزیزمان که برای جبران شکست‌های زنجیره‌ای خود در منطقه دنبال می‌شود، به فضل الهی وضعیت امنیتی مرز‌ها در همه شاخص‌ها از رشد مثبت و اطمینان بخشی برخوردار است و این نشانگر تلاش مؤثر، کارآمد و نتیجه بخش نیروی زمینی سپاه و سایر نیرو‌های عهده‌دار مأموریت امنیت مرزی است.
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با تحسین اقدام و همت بالای سرلشکر حسین سلامی در دوره جدید فرماندهی سپاه برای ارتقای توان و آمادگی‌های یگان‌های مردم پایه نیروی زمینی سپاه و تأکید بر دستاورد‌های راهبرد امنیت مردم محور، به تأثیرگذاری مشارکت و نقش‌آفرینی مردم بومی در امنیت مناطق مرزی اشاره کرد.
باقری یادآور شد: اقدامات مردم یاری و حمایت از اقشار محروم و کم‌برخوردار و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون عمرانی و خدماتی نیرو‌های مسلح در کمک به دولت و محرومیت‌زدایی، راهبردی است که تجلی و تأثیر آن در جغرافیای ماموریتی نیروی زمینی سپاه به خوبی نمایان و آشکار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار