گانتس: جنگ با غزه هر لحظه ممکن است آغاز شود
کد خبر: 1054598
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QLe
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶

به‌رغم هشدار گروه‌های مقاومت به هرگونه جنگ جدید در غزه، مقامات صهیونیستی مجدداً در پی تنش‌آفرینی هستند و آنگونه که وزیر جنگ اسرائیل گفته نوار غزه مکان بسیار حساسی است و هر لحظه ممکن است اوضاع در این منطقه به حالت انفجار برسد؛ ادعایی که جنبش حماس آن را تلاشی برای بهبود و ترمیم وجهه ارتش صهیونیستی برای جبران شکست خود از مقاومت توصیف کرد.
درحالی که حدود یک ماه و نیم از جنگ رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت در غزه می‌گذرد، مقامات صهیونیستی در ارزیابی‌های خود از احتمال آغاز درگیری جدیدی سخن می‌گویند. بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز دو شنبه در مصاحبه‌ای با کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفت: «احتمال جنگ با نوار غزه هنوز هم وجود دارد.» گانتس تأکید کرد: «این منطقه مکان بسیار حساسی است و هر لحظه ممکن است منفجر شود. ارتش اسرائیل برای هر عملیاتی آماده است.» گانتس با اشاره به موضوع بالن‌های آتش‌زا که از نوار غزه به سمت شهرک‌های مجاور این باریکه ارسال می‌شود، گفت: «پس از عملیات «نگهبان دیوارها» که در تحقق اهدافش موفق بود! گفتیم که هرگز نمی‌پذیریم وضعیت مثل قبل باشد و همچنین ما ارسال بالن‌های آتش‌زا را هم نمی‌پذیریم.» وی ادامه داد: «از این به بعد، ما حمله خواهیم کرد و به حملات‌مان علیه اهداف کیفی ادامه خواهیم داد.»‌گانتس با ارتباط دادن بازسازی شهر غزه به بازگشت اسرای اسرائیلی در دست حماس، شرایط این رژیم را برای بازسازی غزه تکرار کرد. وی گفت که اسرائیل مصمم است کمک‌های قطر از طریق طرف ثالث یا سازمان ملل یا تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت شود. روزنامه «معاریو» هم یک شنبه شب در گزارشی درباره وجود تنش‌ها بین مقاومت و تل‌آویو نوشت که مذاکرات بین اسرائیل و جنبش حماس هنوز در حال تغییر است و تاکنون هیچ پیشرفتی در هیچ کدام از پرونده‌های آن به وجود نیامده است. این به معنای آن است که این مذاکرات در بن‌بست قرار دارد، در حالی که وضعیت فوق‌العاده امنیتی در جبهه نوار غزه ادامه دارد. این روزنامه صهیونیستی به نقل از یک مقام امنیتی اسرائیلی نوشت: «شکاف بین اسرائیل و حماس به غایت بزرگ است و به نظر می‌رسد در این مرحله تلاش‌های مصر برای ایجاد پیشرفت بسیار پیچیده بوده و نتایج آشکاری برای آن نمی‌توان توصیف کرد.»
با وجود ضرب شست اخیر گروه‌های فلسطینی به صهیونیست‌ها مقامات تل‌آویو بار دیگر هوس موشک‌های مقاومت را کرده‌اند. مقامات تل‌آویو درحالی از درگیری جدید در غزه سخن می‌گویند که در جنگ اخیر، در مدت ۱۲ روز بیش از ۴ هزار موشک از غزه به سرزمین‌های اشغالی شلیک شد که مقامات اسرائیلی را وادار کرد به آتش‌بس تن دهند. در این جنگ برای اولین بار تل‌آویو و دیگر شهر‌های صهیونیست‌نشین مورد هدف قرار گرفتند و بیشتر ساکنان اسرائیل از ترس جان‌شان در پناهگاه‌ها به سر می‌بردند و همین مسئله زنگ خطر را برای تل‌آویو به صدا درآورده است. برخی مقامات صهیونیستی اخیراً گفته‌اند که در صورت جنگ جدید با غزه، روزانه هزاران موشک به سمت اسرائیل شلیک خواهد شد و نسبت به سطح تنش‌ها هشدار داده‌اند. فرماندهان مقاومت هم در جنگ اخیر اعلام کردند که به سطحی از توانمندی موشکی رسیده‌اند که می‌توانند به مدت شش ماه بی‌وقفه به جنگ با اسرائیل ادامه دهند. توانمندی موشکی غزه به کابوسی برای تل‌آویو تبدیل شده است و مقامات صهیونیستی درصدد کشف زرادخانه‌های موشکی غزه هستند تا آن‌ها را نابود کرده و امنیت خود را بیش از پیش تضمین کنند که در این امر موفقیتی کسب نکرده‌اند. اخیراً تل‌آویو با میانجیگری مصر تلاش کرده در ازای کمک‌های مواد غذای و دارویی به غزه، حماس را خلع سلاح کند که رهبران این جنبش بار‌ها هشدار داده‌اند که تنها راه آزادی قدس اقدام مسلحانه است و به هیچ وجه سلاح خود را تحویل نخواهند داد.
واکنش حماس به تهدیدات گانتس
هرچند مقامات اسرائیلی با تهدیدات خود درصدد ترساندن گروه‌های فلسطینی هستند، اما فرماندهان مقاومت این گونه تهدیدات را توخالی توصیف می‌کنند. به گزارش خبرگزاری آناتولی، حازم قاسم، سخنگوی حماس روز دو شنبه به تهدیدات بنی‌گانتس، علیه غزه مبنی بر اینکه در صورت تداوم ر‌ها‌سازی بالن‌های حامل مواد آتش‌زا با عملیات جدید نظامی رو به رو خواهد شد، واکنش نشان داد و تأکید کرد: «اظهارات بنی گانتس، تلاشی برای ترمیم وجهه ارتش رژیم صهیونیستی است که با عملکرد نیرو‌های مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» شکست خورد.» سخنگوی حماس همچنین تصریح کرد: «این تهدیدات تلاشی برای فروش وهم و خیال به صهیونیست‌ها است. اشغالگران همیشه برای تهدید به جنگ و تجاوزگری پناه می‌برند و ملت فلسطین به این تهدیدات عادت کرده‌اند و اینگونه تهدیدات ملت و مقاومت فلسطین را نمی‌ترساند.» وی در ادامه افزود: «ما به‌رغم تهدیدات رژیم صهیونیستی برای بازپس‌گیری حقوق، اراضی و مقدسات‌مان به مبارزات مشروع خود در مسیر رسیدن به یک زندگی آزادانه و شرافتمندانه ادامه خواهیم داد.» کابینه جدید رژیم صهیونیستی که دو هفته است روی کار آمده برای نمایش قدرت در مقابل گروه‌های مقاومت فلسطین تلاش می‌کند با حملات پراکنده به غزه، توان مقاومت را بسنجد. اما رهبران مقاومت هشدار داده‌اند که در صورت تجاوز صهیونیست‌ها به غزه، تل‌آویو را موشک‌باران خواهند کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار