تابلو‌های تبلیغاتی غیرقانونی جمع آوری می‌شود
کد خبر: 1054585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QLR
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
ناصر امانی|منتخب شورای ششم تهران

شهرداری و سازمان‌های متبوعش در این روز‌های آخر مسئولیت، اقداماتی را انجام داده‌اند که پرسش‌برانگیز شده و واکنش‌های گسترده‌ای را هم در پی داشته‌است. در این هفته، هر روز خبر تازه‌ای درباره برخی اقدامات شبهه انگیز شهرداری منتشر شده و گوشه‌ای از اقدامات این نهاد عریض و طویل رسانه‌ای شده‌است. تا پیش از این، موضوع استخدام‌های ۱۰ هزار نفره در روز‌های آخر شهرداری و واگذاری پرسش‌برانگیز املاک شهری به برخی بسازبفروش‌ها در رسانه‌ها مطرح بود و حالا باب تازه‌ای درباره قرارداد‌های عجیب و غریب شهرداری و سازمان زیباسازی مطرح شده‌است.
از آغاز این هفته، خبر‌هایی درباره شهرداری منتشر شده که حاکی از فروش نقاط مختلف تهران به برخی از شرکت‌های تبلیغاتی در همین چند ماه اخیر است. گویا از ابتدای سال جدید، سازمان زیباسازی شهرداری تهران تعداد تابلو‌های تبلیغاتی شهر را به نحو بسیار مشهودی افزایش داده‌است. براساس آیین‌نامه نصب تابلو‌ها و علایم در سطح شهر‌ها که مصوب خود شورای اسلامی شهر تهران است، تنها در شرایطی می‌توان اقدام به نصب تابلو تبلیغاتی کرد که نه امنیت مردم خدشه‌دار شود و نه به زیبایی شهر لطمه بخورد. در غیر این صورت یک لحظه غفلت، ممکن است باعث تصادف و تلفات جانی و مالی شود. کمااینکه برخی گزارش‌های مردمی حاکی از آن است که جانمایی نادرست بعضی از همین تابلو‌های تبلیغاتی، زمینه‌ساز بروز تصادف شده‌است.
به هر حال به نظر می‌آید که صدور مجوز برای احداث و راه‌اندازی این تابلو‌ها در لحظات آخر مدیریت بعضی از مسئولان شهری، خارج از قواعد مصرح و قوانین موضوعه بوده‌است. در هر صورت این موضوع به صورت جدی در دستور بررسی اعضای شورای ششم خواهد بود و در صورت احراز کوچک‌ترین تخلفی در این‌باره، با متخلفان آن برخورد جدی خواهد شد. بحمدا... اعضای جدید شورا در مواجهه با چنین اقداماتی هیچ خط قرمزی ندارند و بدون تسامح با خاطیان برخورد خواهند کرد.
اما موضوع تخلف در واگذاری‌های ابعاد گسترده‌ای دارد. برخی شنیده‌ها در مورد داد و ستد‌های مالی درباره واگذاری این تابلو‌ها که بسیار نگران‌کننده است، در دست بررسی است و به زودی در این‌باره نیز تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد. مردم مطمئن باشند که با بررسی و احراز تخلف‌ها، هر اقدام غیرقانونی انجام شده باشد، به زودی ملغی خواهد شد و هر تابلو تبلیغاتی غیرقانونی که به روال چند ماه اخیر در سازمان زیباسازی شهرداری تهران مجوز گرفته باشد، در دوره جدید شورا جمع‌آوری خواهد شد.
جمع‌آوری تابلو‌های تبلیغاتی در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران سابقه دارد. به نظر می‌رسد که امسال هم در نخستین روز‌های استقرار شورای منتخب ششم، تعداد قابل‌توجهی از تابلو‌های غیرقانونی که اخیراً فضای عمومی تهران را اشغال کرده‌اند، جمع‌آوری خواهد شد.
اصل این است هویت، امنیت و زیبایی شهر، نباید دستمایه هیچ تصمیمی قرار بگیرد و به حاشیه برود. شهروندان باید در سطح شهر احساس آرامش و امنیت کنند و بتوانند از فضا‌های شهری به نحو احسن استفاده کنند و بهره ببرند. هر اقدامی علیه این اصل، با برخورد بی‌اغماض قضایی روبه‌رو خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار