روحانی: مردم آمریکا را وادار کردند پای میز مذاکره بیاید/ ما آب و برق را مجانی کردیم
کد خبر: 1053097
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PxR
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
رئیس‌جمهور گفت: کاری که ملت ما انجام داده، آمریکا را وادار کرده است که پای میز مذاکره بیاید و دیروز هم گفتم که اگر برخی مسائل، تشریفات و بروکراسی‌ها نبود، تحریم تمام شده بود و دولت کار را انجام داده، اما به بروکراسی رسیده است.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در آیین افتتاح طرح‌های گاز و پتروشیمی وزارت نفت در استان‌های خراسان جنوبی، لرستان، کرمان، فارس و خوزستان طی سخنانی اظهار داشت: امروز هفتاد و پنجمین پنج‌شنبۀ افتتاح‌ها را داشتیم و بیش از ۲۸۰۰ روستا و ۲۱ شهر به شبکه گازرسانی متصل شدند؛ امروز در امر گازرسانی به معیار ۹۵ درصد رسیده‌ایم و این آمار شاید در سطح جهان بی‌نظیر باشد.

وی افزود: این رقم یک افتخار بزرگ برای دولت‌های یازدهم و دوازدهم و هم‌چنین پاسخ قاطعی به آن‌هایی است که گوشه و کنار نسبت به دولت با بی‌انصافی حرف می‌زنند؛ فقط در گازرسانی به روستاها، مردم شاهد باشند که این دولت نسبت به تمام دولت‌های گذشته از زمان رژیم گذشته تا سال ۱۳۹۲ کار انجام داده و یعنی گازرسانی به ۱۴ هزار روستا انجام گرفته است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: حقوق ملت ما بیش از هر زمان دیگری در بخش نفت و گاز تأمین شده است و این یعنی در مناطقی که با همسایۀ خود میدان مشترک داشتیم، مثلاً در پارس جنوبی همسایه خوب ما قطر از گاز استفاده می‌کرد و ما به‌اندازه آن‌ها استفاده نمی‌کردیم و امروز به‌اندازه آن‌ها استفاده می‌کنیم و بهره‌برداری از این میدان مشترک نسبت به سال ۱۳۹۲ دو برابر شده است و استفاده ما در غرب کارون در میدان مشترک با عراق نسبت به سال ۱۳۹۲ بیش از ۵ برابر است.

روحانی گفت: در این دولت نسبت به محیط زیست نیز کار بزرگی انجام گرفته است و در ابتدای این دولت بنزین و گازوئیل آلودگی‌های زیادی ایجاد می‌کرد و الآن ۷۶ درصد بنزین ما یورو ۴ منطبق با استاندارد‌های جهانی است. ما بنزین، گازوئیل و گاز را وارد می‌کردیم، ولی الآن خودکفا هستیم و صادرکننده شده‌ایم و این افتخار بزرگی است. برخی هستند که گاهی اوقات می‌گویند "این‌دولت چه کرده است؟ " فرض بگیریم که هیچ‌کاری نکرده و فقط در همین نفت و گاز در حقوق ملت، محیط زیست، خودکفایی و صادرات اقدامات گسترده‌ای انجام داده است.

وی ادامه داد: ما به اقشار کم‌مصرف که خودبه‌خود کم‌درآمد هم هستند آب، برق و گاز مجانی دادیم و این مجانی شدن برای برخی سخت است که مطرح کنند، ولی این افتخار برای نظام است و ما هم خادم هستیم. مجانی‌شدن قول امام (ره) به ملت ایران بود و دولت دوازدهم این قول را انجام داد و دهان آن‌هایی که با توهین نسبت به امام صحبت می‌کردند برای همیشه بسته شد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما ارتباطات به‌معنای فضای مجازی را تقریباً به همه روستا‌ها رسانده‌ایم و بسیاری از مشاغل آن‌ها بر همین مبناست و شبکه بهداشت و راه برای روستاییان توسعه عظیمی یافت؛ در این دولت مدرسه «کپری» برای همیشه از بین رفت و مدارس آباد و کلاس‌های نو بنیان‌گذاری شد. روستا‌ها امنیت غذایی ما را تأمین می‌کنند و اگر هر خدمتی هم به آن‌ها روا بداریم، باز هم کم است و امروز فاصله شهر و روستا در حال کم شدن است و امتیازات موجود در شهر‌ها به روستا‌ها هم می‌آید و در این‌صورت است که مهاجرت‌ها نیز کاهش می‌یابد.

روحانی در پایان با تأکید بر اینکه بروکراسی فقط بروکراسی اداری نیست و در قوای دیگر نیز وجود دارد که باید کنار گذاشته شود، تصریح کرد: الحمدلله کاری که ملت ما انجام داده، آمریکا را وادار کرده است که پای میز مذاکره بیاید و دیروز هم گفتم که اگر برخی مسائل، تشریفات و بروکراسی‌ها نبود، تحریم تمام شده بود و دولت کار را انجام داده، اما به بروکراسی رسیده است. خداوند ما را از شرّ بروکراسی در همه قسمت‌ها نجات دهد و توفیق بدهد که پیرو خالص امام رضا (ع) و اجداد طاهرینش باشیم.

رئیس‌جمهور پیش از سخنان خود فرمان افتتاح رسمی پروژه گازرسانی به ۲۱ شهر، ۲۸۰۹ روستا، ۴ هزار و ۶۶۴ واحد صنعتی در سراسر کشور، ۴ واحد تأسیسات تقویت فشار گاز در استان‌های خوزستان و فارس و واحد شیرین‌سازی برش سبک مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در بندر امام خمینی را صادر کرد.

با افتتاح این پروژه‌ها، پوشش گازرسانی در کشور به سطح ۹۵ درصد می‌رسد.

منبع: تسنيم
برچسب ها: آمریکا ، آب ، برق ، نفت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار