آغاز طرح «نذر آب ۴» در شهر‌های کم آب
کد خبر: 1052951
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pv5
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر گفت: امسال طرح «نذر آب ۴» از ابتدای تیر تا پایان شهریور ماه در ۱۵ شهرستان استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان اجرا می‌شود.
محمدحسن قوسیان مقدم دیروز در نشست خبری اجرای طرح نذر آب ۴ افزود: این طرح برای چهارمین سال متوالی در استان‌هایی که دچار مشکل کم آبی هستند در دستور کار قرار گرفته‌است. هشت شهرستان در سیستان و بلوچستان، سه شهرستان خراسان جنوبی، دو شهرستان هرمزگان و دو شهرستان در جنوب کرمان در طرح نذر آب ۴ پوشش داده خواهند شد. قوسیان مقدم با بیان اینکه طرح نذر آب فقط تأمین آب آشامیدنی نیست، اظهار کرد: این طرح‌ها در سه‌محور سلامت و بهداشت، معیشت و خدمات عمرانی در حال اجراست. تحویل بسته‌های بهداشتی، اعزام تیم‌های تخصصی و پزشکی، توزیع بسته‌های مواد غذایی و ایجاد زیرساخت‌های عمرانی شامل ساخت و تجهیز تأسیسات آبی به منظور ایجاد دسترسی پایدار به آب شرب، شیرین‌سازی و قابل شرب کردن آب موجود در مناطق و لایروبی قنات‌ها و رود‌ها از جمله اقدامات این طرح کشوری است. دبیر کل جمعیت هلال احمر در این مراسم گفت: در سال‌های گذشته این طرح با کمک‌های مردمی و خیران، موفق به آبرسانی به مناطق محروم کشور شد و امسال با فراخوان عمومی از همه مردم و عمومی شدن کمک‌ها، طرح ابعاد بیشتری پیدا می‌کند. سال گذشته این طرح با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال اجرا شد که ۱۰ میلیارد ریال در بخش خدمات درمانی، ۸۰ میلیارد ریال در بخش حمایتی و بقیه در سایر خدمات هزینه شده‌است.
قوسیان مقدم از اعزام ۷۱۴ تیم پزشکی به مناطق محروم خبرداد و تصریح کرد: ارسال و تجهیز ۱۳۶۵ تانکر آب، توزیع ۴۴۰ هزار بطری آب، توزیع ۱۵ هزار و ۷۰۰ مورد اقلام دارویی و بهداشتی و توزیع ۱۳۷ میلیارد ریال بسته‌های معیشتی به ۱۰۷ هزار نفر، از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر در سه سال اجرای این طرح است.
وی ادامه داد: با توجه به اعلام عمومی این طرح در سال جدید و بهره‌مندی از سامانه #۷۲۴* و سایر نهاد‌های درگیر در موضوع امیدواریم تا این طرح نسبت به سه سال گذشته وسعت خدمات بیشتری داشته‌باشد. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، پویش ملی نذر آب را از سال ۱۳۹۷ به منظور ارتقای سطح سلامت آب شرب و رفع مشکلات زیستی خانوار‌های مناطق محروم که با خشکسالی مواجه هستند، آغاز کرد. وضعیت خشکسالی و کاهش بارندگی دو عامل انتخاب این استان‌ها برای اجرای این طرح هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار