علیرضا قزوه: فکر‌های دور شده از ایران را بازگردانید
کد خبر: 1052943
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pux
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
درخواست‌های شاعر انقلابی از رئیس‌جمهور منتخب
محمد صادقی

علیرضا قزوه، شاعر شناخته شده شعر انقلاب با انتشار دلنوشته‌ای خطاب به رئیس‌جمهور منتخب خواستار ایجاد زمینه برای بازگشت متفکران ایرانی خارج از کشور شد.
قزوه در صفحه اینستاگرم خود، دلنوشته بلندی را خطاب به آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب ملت منتشر و در آن خواسته‌هایی را از رئیس دولت سیزدهم مطرح کرد.
شاعر پرکار انقلاب اسلامی در دلنوشته خود خطاب به پیروز سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، درخواست کرده است دولت آینده زمینه بازگشت اهالی فکر و متفکرانی را که از ایران دور شده‌اند فراهم کند. در بخشی از این دلنوشته آمده است: «رئیس‌جمهوری را می‌شناسم که در یک کشور آسیایی نسبتاً فقیر و آشنا بسیاری از مخالفان خود را که به این کشور و آن کشور پناهنده شده بودند با نرمش و مهربانی به وطن فراخواند و از جرم‌هایشان نیز گذشت، حتی برای یک شاعر شهیر مخالف خود که در امریکا ساکن بود و با من نیز رفاقتی داشت، هواپیمای اختصاصی فرستاد و با عزت و احترام او را به کشورش فرا خواند. من اگر جای شما بودم برای آدم‌هایی دانشمند و اهل فکر سفر کرده و دور شده از ایران حتی هواپیمای اختصاصی می‌فرستادم و آن‌ها را با عزت و احترام به ایران دعوت می‌کردم؛ ایرانیان بااصالت و دلسوزی که از قضا با علم و دانش و بینش و ارتباطات و حتی ثروت‌شان می‌توانند باعث رشد و آبادی این سرزمین باشند، این اجازه را می‌دادم که به ایران بیایند و در کمال آرامش به آبادانی سرزمین‌شان کمک کنند. این از شما برمی‌آید که می‌دانم مهربانید و رأفت را و خدمت را از آن امام رئوف به ارث برده‌اید.»
قزوه در بخش دیگری از یادداشت خود درباره ترکیب کابینه دولت آتی به آقای رئیسی نوشت: «چینش اعضای کابینه بسیار تا بسیار مهم است. وضعیت آشفته امروز ما بیش از همه محصول کم‌کاری و خیانت کسانی است که برخی را طبق روال سابق از ستاد‌های انتخاباتی این و آن به نان و نوایی رساندند و یک شبه با رشد هویجی و بادکنکی خود ملتی را به روز سیاه نشاندند. نمونه‌اش وزیری بود که مسکن این مردم را به سخره گرفت و خود از بالانشینان به شدت برکشیده ستاد انتخاباتی حزب فلان و بهمان بود. ما این تجربه‌های تلخ را داریم. فامیل‌ها... برادران عزیزشده... باجناق‌ها... دامادها... امینم که بگویم سیدابراهیم خوان نعمتش روی مردم گشاده است و خود و دور و بری‌هایش جز ایستادن و خدمت کردن به خلق خدا هیچ راهی را نمی‌پویند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار