اجرای ۳۴ هزار طرح عمرانی برکت در ۴۵۰۰ روستا
کد خبر: 1052578
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pp4
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، از اجرا و بهره‌برداری از ۳۴ هزار طرح عمرانی و زیربنایی این بنیاد در مناطق محروم کشور خبر داد.

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، از اجرا و بهره‌برداری از ۳۴ هزار طرح عمرانی و زیربنایی این بنیاد در مناطق محروم کشور خبر داد.
امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: بنیاد برکت نسبت به اجرا و عملیاتی کردن بیش از ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم و روستایی و عشایری کشور متعهد است که نزدیک به ۳۴ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز در حال اجرا هستند. وی یادآور شد: مجموع تعهدات بنیاد در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده‌است. مدنی افزود: بنیاد برکت همچنین بهره‌برداری از ۱۷ هزار و ۴۳۲ پروژه عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی، بیمارستان، پایگاه سلامت، خانه و مرکز بهداشت، مسکن محرومین و آبرسانی روستایی را برای سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده‌است. به گفته مدیر عامل بنیاد برکت، ۵ هزار و ۱۶۴ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای و عملیاتی کردن این ۱۷ هزار و ۴۳۲ پروژه پیش‌بینی شده‌است. مدنی در تشریح طرح‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سال جاری اظهار داشت: امسال ساخت ۷۰۰ مدرسه را در مناطق محروم، روستایی و عشایری کشور در دستور کار داریم. همچنین ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی در این مناطق احداث می‌شود. وی ادامه داد: ساخت دو بیمارستان و احداث ۳۰ پایگاه سلامت، خانه و مراکز بهداشت از جمله دیگر اقدامات عمرانی بنیاد در حوزه بهداشت و درمان در سال جاری است. مدیر عامل بنیاد برکت با تأکید بر ساخت مسکن برای محرومین خاطر نشان کرد: بنیاد امسال نیز همچون سال‌های گذشته موضوع مشارکت را در ساخت مسکن برای محرومین دنبال می‌کند و احداث ۱۶ هزار واحد مسکن را پیش‌بینی کرده‌است. وی با اشاره به بهره‌برداری از ۸۰۰ پروژه آبرسانی تا پایان سال ۹۹ گفت: در سال جاری نیز به ۵۵۰ روستای محروم کشور آبرسانی خواهد شد. مدنی با تأکید بر اجرای پروژه‌های عمرانی به موازات اشتغالزایی در مناطق محروم گفت: رسالت اصلی بنیاد برکت در حوزه اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی است و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی تنها یک‌چهارم فعالیت‌ها و اعتبارات بنیاد را به خود اختصاص می‌دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار