۵۸ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی خراسان رضوی مربوط به مشهد است
کد خبر: 1051849
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PdJ
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
معاون اشخاص حقیقی اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: بیش از ۵۸ درصد از اظهارنامه‌های مالیاتی تحویلی استان معادل ۱۴ هزار اظهارنامه مربوط به کلانشهر مشهد است.

علی حسین‌پور  افزود: از مجموع ۲۴ هزار اظهارنامه مالیاتی تحویلی در استان خراسان رضوی، ۱۴ هزار اظهارنامه در مشهد و ۱۰ هزار فقره در دیگر شهرستانها تحویل می شود که روی هم تعداد مودیان مالیاتی حقیقی استان را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: برابر ماده ۱۰۰ قانون مالیاتهای مستقیم مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد سال ۱۳۹۹ برای اشخاص حقیقی پایان خرداد ماه جاری است.

معاون اشخاص حقیقی اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: در صورت تسلیم به موقع اظهارنامه، میزان اعلام شده از سوی مودیان به صورت قطعی تصویب می‌شود و تغییر نخواهد کرد اما در صورت عدم تسلیم به موقع اظهارنامه، جرایم پیش بینی شده در قانون شامل حال مودیان می‌شود.

حسین پور افزود: اشخاصی که مالیات سال ۹۸ آنها ۳۰ تا ۶۰ میلیون ریال بوده است با چهار درصد رشد، اشخاصی که بیش از ۶۰ و تا ۱۲۰ میلیون ریال بوده است با هشت درصد افزایش و افرادی که مالیاتشان مازاد بر ۱۲۰ میلیون ریال بوده است با ۱۲ درصد افزایش می‌توانند مالیات سال۹۹ خود را قطعی کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که پرونده مالیات سال ۹۸ برای اشخاص حقیقی قطعی نشده، بر مبنای برگه تشخیص همان سال هم می‌توان مالیات سال ۹۹ را قطعی‌سازی کرد.

معاون اشخاص حقیقی اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: در راستای اجرای تبصره یک ماده ۱۴۶ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم،اعطای معافیت، مشوق و اعمال نرخ صفر مالیاتی برای اشخاص حقیقی مستلزم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر و یا ارائه دفاتر، اسناد و مدارک در موعد مقرر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی