افزایش هزار صندوق اخذ رای در استان خراسان رضوی
کد خبر: 1051496
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PXc
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی مطرح کرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به افزایش یک هزار صندوق به تعداد صندوق‌های اخذ رای در خراسان رضوی نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی، به منظور جلوگیری از ازدحام مردم در شعب اخذ رای گفت: در انتخابات آتی بیش از ۱۲۰ هزار رای اولی حق انتخاب خواهند داشت.

محمدعلی نبی‌پور اظهار کرد: بر اساس آماری ارائه شده توسط ثبت احوال، تعداد چهار میلیون و 616 هزار نفر در استان واجد شرایط برای شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه افراد برای رای دادن باید 18 سال تمام داشته باشند، افزود: در انتخابات آتی بیش از 120 هزار نفر رای اولی حق انتخاب خواهند داشت.

وی افزود: بیش از 77 درصد واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبلی و حدود 73 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شوراهای شهر و روستا از حوزه خراسان رضوی شرکت کردند.

نبی‌پور با اشاره به پنج هزار و 300 صندوق رای ثابت و سیار اخذ رای در خراسان رضوی اضافه کرد: در این دوره به دلیل وجود ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام مردم در شعب اخذ رای تعداد این صندوق‌ها در کشور افزایش پیدا کرده است که در همین راستا تعداد صندوق‌های اخذ رای خراسان رضوی یک هزار صندوق نسبت به انتخابات مجلس افزایش پیدا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در انتخابات آتی در شهر مشهد انتخابات تمام الکترونیکی خواهیم داشت، در همین راستا صندوق‌های الکترونیکی اخذ رای، دستگاه‌های احراز هویت و اقلام انتخاباتی وارد استان شده و بین شعب و شهرستان‌ها توزیع شده و خواهد شد.

وی در خصوص آموزش‌ها متذکر شد: از شش ماه پیش آموزش در استان در سه سطح از جمله بخشداران و فرمانداران، کارشناسان فرمانداری‌ها و اعضای شعب اخذ رای انجام شده و خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی