احمدی: از ورود افراد ناسالم به ورزش زورخانه‌ای جلوگیری شود
کد خبر: 1051228
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PTI
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش، تلاش بیش‌تر رییسان هیات‌های استانی و مسوولان فدراسیون برای توسعه ورزش زورخانه‌ای را خواستار شد.
 عبدالحمید احمدی پس از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای با تبریک به مهرعلی باران چشمه برای به دست گرفتن ریاست این فدراسیون، گفت: امیدوارم دردوره مدیریت جدید فدراسیون با اتکا به تجارب چندین ساله این فدراسیون شاهد یک جهش مناسب در ابعاد مختلف در ورزش زورخانه‌ای باشیم. این رشته ریشه در فرهنگ و تاریخ ایران دارد و این رشته باید بسیار گسترده‌تر و فعال‌تر در کشور دیده شود. وجه اخلاقی و ارزشی این رشته نیز مزیت فوق‌العاده ورزش‌های زورخانه‌ای است.

او افزود: در فرمایش بزرگان همواره به ارزش‌های فرهنگی که در دل این این رشته است تاکید شده و باید در راستای شکوفایی هر چه بیش‌تر آن تلاش شود. اگر روح معنوی را از این رشته بگیریم خیلی حرفی برای گفتن ندارد و مثل سایر رشته‌ها می‌شود.

معاون ورزش همگانی وزیر ورزش، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین تکالیف فدراسیون ورزش زورخانه‌ای این است که از ارزش‌های این رشته صیانت و آن را ترویج دهد. باید از هر آلودگی که به این رشته ضربه می‌زند محافظت کنیم. نباید افراد ناسالم در این رشته در هیچ جایگاهی حضور داشته باشند و از آن جلوگیری شود.

وی افزود: باید زمینه ورود دانش و علم روز در عین حفظ سنت‌ها و ارزش‌ها به این رشته را فراهم کنیم. ورزش زورخانه‌ای ظرفیت بزرگی دارد و باید شخصیت‌های بی‌نظیر این رشته را معرفی کنیم تا با قرار دادن آن‌ها به عنوان الگو در راه ترویج ارزش‌های اخلاقی گام برداریم.

احمدی با تاکید بر این که جایگاه مرشدان در این رشته بالاست، گفت: امیدوارم در دوره جدید این فدراسیون توجه ویژه‌ای به اهالی این رشته شود و شاهد رشد و شکوفایی ورزش‌های زورخانه‌ای باشیم.

او مجمع را بالاترین رکن تمام فدراسیون‌ها دانست و تصریح کرد: تک تک اعضای مجمع می‌توانند نقش ویژه‌ای در توسعه ورزش زورخانه‌ای و حل مشکلات آن داشته باشند. از رییسان هیات‌ها نیز می‌خواهم با هماهنگی بیش‌تر و حضور قوی‌تر به این رشته کمک کنند. بحث آموزش مربیان و داوران و تکریم پیشکسوتان نیز امر مهمی است و باید مورد توجه قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار