جگر صنعت زیر دندان وزارت نیرو است
کد خبر: 1051048
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PQO
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت:‌وضعیت برق صنایع روز به روز در حال بدتر شدن است. دولت پول زیادی برای دادن انشعاب گرفته است و پول زیادی هم برای مصرف برق می‌گیرد. جگر صنعت زیر دندان وزارت نیرو است، همیشه اولین مشتری که پول برق یا گاز را پرداخت می‌کند صنعت است، اما متأسفانه اولین قربانی هم صنایع هستند.
ابوالفضل روغنی در گفتگو با ایلنا، در مورد وضعیت قطعی برق صنایع اظهار کرد: طبق ماده ۴ و ۵ قانون حمایت از تولید، هر موقع قرار بر تصمیمی در مورد صنعت باشد، باید با این بخش هماهنگ شود. متأسفانه وزارت نیرو بدون اطلاع قبلی اقدام به قطع برق بیشتر واحد‌های صنعتی کرده است. بعضی از این صنایع مانند آلومینیوم، شیشه و فولاد مواد مذاب یا مایع در سیستم یا موادغذایی دارند که قطعی برق خسارات جبران ناپذیر به آن‌ها
وارد می‌کند.
وی افزود: ما معذوریات کشور را درک می‌کنیم، اما اگر یک جدول زمان‌بندی قطعی برق داده شود، می‌توان جلوی بسیاری از این نوع از خسارات را گرفت. اگر قرار بر قطعی است باید قبلاً اعلام شود تا صنایع برنامه خود را بدانند، اما متأسفانه بدون در جریان گذاشتن قبلی واحد‌های صنعتی، برق را قطع می‌کنند که این موجب مشکلات فراوانی می‌شود.
روغنی در ادامه تصریح کرد: در دوران پیک تابستان برق و در دوران پیک زمستان گاز قطع می‌شود، این یک زخم کهنه و عمیق است که هر روزه هم بدتر می‌شود. بعضی از واحد‌ها ممکن است پنج یا شش ساعت و بعضی دیگر یک تا دو ساعت قطعی برق داشته باشند، اما به طور متوسط بین سه تا چهار ساعت قطعی دارند. البته این موضوع روزانه نیست، یعنی ممکن است چند روز قطعی نداشته باشند، اما پس از آن برق قطع شود.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت برق بخش خانگی قابل مقایسه با بخش صنایع نیست. حاضر هستند سر صنعت را ببرند تا بخش خانگی ناراضی نباشد، این در حالی است که بیشترین پول را از بخش صنعت می‌گیرند. وضعیت برق صنایع روز به روز در حال بدتر شدن است، دولت پول زیادی برای دادن انشعاب گرفته و پول زیادی هم برای مصرف برق می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار