مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قزوین: قهر با صندوق های رای مشکلات را حل نمی کند/ مشارکت گسترده در انتخابات موجب یاس دشمنان است
کد خبر: 1050968
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PP6
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰

نشست «بررسی اندیشه های انتخاباتی معمار فقید انقلاب» روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام علی معبودی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قزوین و اصحاب رسانه در سالن ساختمان اقشار سپاه قزوین برگزار شد. 

حجت الاسلام معبودی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در خصوص اندیشه های امام گفت: از سوی بدخواهان دو هدف عمده تحریف شخصیت امام و تحریف جمهوری اسلامی همواره یک تهدید جدی بوده که با روشهای مختلف به آن دامن زده اند.

وی افزود: برای این که بدانیم راه امام ماندگار است باید به اصول و مبانی اندیشه های امام رجوع کنیم و هفت اصل که امام بر آن تاکید داشتند را مورد توجه قرار دهیم.

معبودی تصریح کرد: اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی و متحجرین از رویکردهای اصلی امام راحل بود اما سکولارها و ملی گراها تلاش کردند تا این اصل را زیر سوال برده و منحرف کنند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان یادآورشد: اتکال به خداوند و اعتقاد به صدق وعده الهی، اعتماد به اراده و نیروی مردم و اعتقاد به همیشه در صحنه بودن آنها از دیگر رویکردهای امام بود.

 

معبودی بیان کرد: اگر مردم در صحنه نباشند ارکان نظام می لنگد و به اهدف متعالی خود نخواهیم رسید لذا در همه حال به حضور مردم نیازمندیم.

وی اظهارداشت: امام خمینی طرفدار جدی محرومان و مستضعفان بود و اشرافی گری را محکوم می کرد اما برخی علاقه ندارند این روحیه در جامعه احیا شود به همین دلیل نگداشتند با حقوق های نجومی برخورد شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین با اشاره به دیگر ویژگی های امام بیان کرد: بنیانگذار جمهوی اسلامی مخالف شدید قلدران و مستکبران جهانی و حامی محرومان بود اما متاسفانه برخی امروز می گویند باید سیاست ما مطابق با نظر استکبار و قدرتمندان عالم باشد و این روش با اندیشه های امام فاصله دارد و ضد آن است.

وی اضافه کرد: تاکید بر استقلال و نفی سلطه پذیری در سیاست خارجی از رویکردهای دیگر امام بود ولی برخی بد فکران می گویند استقلال را کنار بگذاریم و زیر سلطه ابرقدرتها برویم و با آمریکا و غرب رابطه داشته باشیم در غیر این صورت منزوی می شویم در حالی که امام معتقد بر استقلال بود و ما هم باید در این مسیر گام برداریم.

معبودی اضافه کرد: امام وحدت ملی و مقابله با تفرقه افکنان را جدی و مهم می دانستند ولی امروز برخی می خواهند با دو قطبی سازی و ایجاد تفرقه در میان مردم به تفرقه دامن بزنند که باید هوشیار باشیم و این توطئه را خنثی کنیم.

دشمنان دنبال حضور کم رنگ مردم در انتخابات هستند

وی در ادامه با بیان اهمیت حضور در انتخابات اظهارداشت: در این دوره از انتخابات دو دسته تلاش می کنند حضور حداکثری رخ ندهد اول کسانی که در خارج نشسته اند و با کمک رسانه های بیگانه دنبال دلسردی و نا امید کردن مردم هستند تا مشارکت به حداقل برسد.

معبودی بیان کرد: دسته دوم در داخل هستند که آگاهانه یا آگاهانه در مسیر دشمن گام برمی دارند تا انتخابات سرد و کم رنگ و بدون مشارکت باشد اما همه ما وظیفه داریم اگر دوستدار نظام و انقلاب و امام هستیم در انتخابات شرکت کنیم.

انتخابات تجلی وحدت مردم  است

وی گفت: انتخابات تجلی وحدت مردم و اقتدار نظام است و مشارکت گسترده در آن موجب اقزایش قدرت چانه زنی در مجامع بین المللی و یاس و نا امیدی دشمنان می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین اظهارداشت: حتی اگر به نظر ما شورای نگهبان خوب عمل نکرده ما باید قانون را بپذیریم و تسلیم قانون باشیم تا نظم جامعه خدشه دار نشود.

‌وی اضافه کرد: وقتی یک نهادی کسی را تایید نکرده و آن شخص در انتخابات شر‌کت نمی کند بدون تردید در مسیر دشمنان و ضد انقلاب حرکت کرده است.

معبودی بیان کرد: قبول داریم که در کشور فساد اداری و تبعیض و مشکلات اقتصادی داریم اما راه مقابله با آن شرکت نکردن در انتخابات نیست و قهر کردن با صندوق های رای به همه آسیب می زند.

image_2021_6_7-17_26_17_91_2ia

وی گفت: شهید سلیمانی باور داشت که جمهوری اسلامی قرارگاه سیدالشهداست و تضعیف نظام در واقع ضربه زدن به مرام سالار شهیدان است و اگر کسی تعمدا رای ندهد حتی اگر عزاداری اباعبدالله را انجام دهد دیگر معنا ندارد.

معبودی اظهارداشت: مجاز نیستیم به خاطر برخی مشکلات از صندوق های رای قهر کنیم زیرا امروز در یک ‌جنگ نابرابر هستیم و همه دشمنان پای کارهستند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند و ما نباید دشمن را شاد کنیم و بدانیم رای ندادن ما دشمنان را شاد و دوستان انقلاب را مایوس و ناراحت می کند.

وی اضافه کرد: اگر بی انصافی نکنیم می توانیم ببینیم که همه سلیقه ها در انتخابات هست شاید یک گروه افراد کمتری دارند اما از سلایق مختلف نامزد داریم و با کمک رسانه ها باید مردم را دعوت کنیم تا حماسه دیگری خلق شود.

خطاب رهبری برای دلجویی از داوطلبان، شورای نگهبان نبود

حجت الاسلام معبودی در پاسخ به سوالی در خصوص تاکید رهبری برای دلجویی از برخی افراد رد صلاحیت شده و جبران آنچه خلاف واقع شده  اظهارداشت: خطاب رهبری شورای نگهبان نبود بلکه تذکر رهبری برای کسانی بود که گزارش غلط داده اند و در فضای مجازی بد اخلاق شد اما اصل عدم احراز با این گزارش نبوده است.

وی افزود: این سخنان رهبری درس اخلاق بود که بدانیم عالیترین مقام تاکید دارند اگر حقی نادیده گرفته شود از کنار آن عبور نمی کنیم.

معبودی گفت: ما منتظر اعلام رسمی کسانی هستیم که این گزارش را دادند و بببنیم چگونه جبران خواهند کرد.

برخی نامزدها به بلوغ فکری نرسیده اند/ روش مناظره ایراد دارد

وی در خصوص مناظره انتخاباتی نامزدها هم گفت: به نظر می رسد برخی از کسانی که نامزد شده اند هنوز به بلوغ فکری نرسیده اند و مناظره ها ایراد دارد و باید به جای تهمت زدن و نامزدهای دیگر را خراب کردن باید برنامه ارائه کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین اظهارداشت: برخی بخش های مناظره نامزدها را قبول ندارم و برای ایجاد هیجان کارهایی می شود که منطقی نیست و بهتر است مردم را با توانمندی و برنامه های خود برای اداره کشور آشنا کنند.

وی در پایان از مردم استان خواست با شرکت در انتخابات و رای به رئیس جمهور منتخب در انتخابات شوراها هم به کسانی رای دهند که به دور از جریانات سیاسی و حزبی با تخصص و تجربه و سلامت نفس خود به فکر خدمت به مردم باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی