مجلس دلايل وزارت نيرو براي قطعي برق را نپذيرفت
کد خبر: 1050863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PNP
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

عضو كميسيون انرژي مجلس گفت: مسئولان وزارت نيرو بايد هرچه سريع‌تر كميته بحران تشكيل داده و راهكارهاي كوتاه‌مدت خود را براي برون‌رفت از مشكل قطعي برق اجرايي كنند و اگر يكي از راهكارها قطعي موقت است بايد آن را به سمت صنايع پرمصرف سوق داد.
محمدطلا مظلومي در گفت‌وگو با خانه ملت، به دلايل مواجه شدن با كمبود برق در سال جاري اشاره كرد و گفت: دلايلي كه مسئولان وزارت نيرو براي قطعي برق مي‌آورند براي كميسيون انرژي قابل‌قبول نيست، چراكه اعداد و ارقام آنها با هم همخواني ندارد. نماينده مردم بهبهان و آغاجاري در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: ساخت نيروگاه با هدف توليد سالانه 5هزار مگاوات برق طي سال‌هاي گذشته باوجود تأكيد برنامه ششم توسعه بر اين مهم، محقق نشده و همچنين مطابق چشم‌انداز وزارت نيرو بايد تا سال 1415، حداقل 100 هزار مگاوات برق توليد شود، اما اين مهم نيز تاكنون مطابق برنامه پيش نرفته است.
وي توضيح داد: با توجه به اينكه هر ساله بر ظرفيت توليدات صنعتي و كشاورزي افزوده مي‌شود، مصرف برق نيز در كنار مصارف خانگي افزايش پيدا مي‌كند، بنابراین بايد ظرفيت توليد برق را با ساخت نيروگاه بالا برد، اما ساخت و بهره‌برداري از يك نيروگاه چند سال زمان مي‌برد، بنابراين اگر هم اكنون براي ساخت نيروگاه اقدام شود، حدود هفت سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد و اين به معناي مواجه بودن با مشكل برق طي چند سال آينده است.
اين نماينده مجلس بيان كرد: مسئولان وزارت نيرو بايد هرچه سريع‌تر كميته بحران تشكيل داده و راهكارهاي كوتاه‌مدت خود را براي برون‌رفت از اين مشكل در تابستان پيش‌رو اعلام و اجرايي كنند و اگر يكي از راهكارها قطعي موقت است بايد آن را به سمت صنايع پرمصرف سوق داد. مظلومي در ادامه افزود: همچنين دولت مي‌تواند با كمك بانك مركزي و نيروي انتظامي توليدكنندگان غيرمجاز رمزارز را شناسايي كرده و مانع از ادامه كار آنها شوند يـــا ساعت كاري واحدهاي مجاز را محدودتر كنند تا برق كمتري مصرف شود.


عضو كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي همچنين از قطع شدن دستگاه اكسيژن بيماران كرونايي در منزل به دليل قطعي مكرر برق ابراز نگراني كرد و اين مسئله را فاجعه‌آفرين دانست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار