تشکیلات خودگردان فلسطین سفرای ۴ کشور اروپایی را احضار کرد
کد خبر: 1050389
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PFl
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
در پی رای منفی علیه فلسطین؛
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگران فلسطین سفرای چهار کشور اروپایی اتریش، چک، انگلیس و بلغارستان را به دلیل رای منفی به قطعنامه های مربوط به فلسطین احضار کرد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین سفرای چهار کشور اروپایی را در پی رأی منفی این کشورها به قطعنامه‌های مربوط به فلسطین در شورای حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی احضار کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه فلسطین بر اساس دستور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و ریاض المالکی وزیر امور خارجه این تشکیلات سفرای اتریش، چک، انگلیس و بلغارستان را احضار کرد.

«امل جادو شکعه» معاون وزیر خارجه فلسطین گفت: رهبران فلسطین از این رأی که چراغ سبزی به اسرائیل برای تداوم تجاوزات و نقض حقوق ملت فلسطین است و فرهنگ گریختن از مجازات را تقویت می‌کند، شوکه شده است.

وی همچنین رأی منفی کشورهای مذکور به قطعنامه‌های مربوط به فلسطین در شورای حقوق بشر و سازمان بهداشت جهانی را موجب ایجاد زمینه برای تقویت اشغالگری و ادامه ارتکاب جنایات آپارتاید و ظلم و ستم دانست که طبق قوانین بین المللی جنایات ضدبشری محسوب می‌شوند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین با ارائه اعتراض به سفرای این چهار کشور، از آنها خواست تا از مقامات خود درباره رأی منفی علیه فلسطین در این نهادها توضیح بخواهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار