انتخابات یکی از برجسته‌ترین حقوق عامه است
کد خبر: 1050371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PFT
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
انتخابات میدان احقاق این حقّ است؛ انتخابات زمینه مشارکت و گزینشگری است؛ انتخابات مکانیزم تعیین و تنظیم رویکردها و روش‌های حکمرانی است.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،حجت الاسلام محمد قطبی،گفت: انتخابات دست بیعت با نظام سیاسیِ حاکم و نقش آفرینی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.

وی اظهار داشت:حقوقی که به صورت طبیعی حقّ همه‌ی آحاد جامعه است بدون توجّه به صنف و جایگاه و اقتضائات محیطی، حقوق عامه است. مثل حق حیات، حق هوای پاک، حق سلامت، حق ازدواج، حق اشتغال و...، یکی از برجسته‌ترین حقوق عامه، حق مشارکت سیاسی اجتماعی است، حق مداخله در اداره امور و حاکمیت در جامعه، حق همیاری در حکمرانی و امور سیاسی، حق گزینش و انتخاب رویکردهای حکمرانی و حکمرانان.

 حجت الاسلام قطبی، بیان کرد: انتخابات میدان احقاق این حقّ است؛ انتخابات زمینه مشارکت و گزینشگری است؛ انتخابات مکانیزم تعیین و تنظیم رویکردها و روش‌های حکمرانی است؛ انتخابات قدمگاه ورود آحاد جامعه به عرصه سیاست و حکمرانی است؛ انتخابات دست بیعت با نظام سیاسیِ حاکم و نقش آفرینی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ابراز نمود:انتخابات پنجره امید به آینده و پاسداشت کارنامه نظام است؛ انتخابات حرکت سیاسی آحاد جامعه است که با دلالت تکلیف شرعی یکپارچگی نظام و حاکمیت را رقم می‌زند؛ انتخابات خط بطلانی است بر ذوق و شوق بیگانگان در تهاجم فرهنگی، سیاسی و اقتصادی؛ انتخابات عینیّت و تحقّق فراگیر عزم و اراده‌ی فرد فرد جامعه است در توازن و تعالی امور جامعه و اجتماع؛ انتخابات عشق به همه‌ خوبی‌ها، ریشه‌ی همه توفیق‌ها و میوه همه آرزوهاست؛ انتخابات تصرف آینده و تسلّط بر اراده‌های آیندگان است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار