ميلگرد گران شد
کد خبر: 1050009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P9d
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن از افزايش قيمت ميلگرد خبر داد و ‌گفت: قيمت هر كيلو ميلگرد از ۱۳ هزار و‌۸۰۰ تومان به ۱۵ هزار تومان رسيده است.
حميد رستگار در گفت‌و‌گو با تسنيم، با اشاره به افزايش قيمت آهن و ميلگرد در بازار گفت: آثار تورمي بازار و رشد قيمت‌هاي جهاني فولاد در اين افزايش قيمت‌ها بي‌تأثير نبوده‌اند.
وي با بيان اينكه در چندين ماه گذشته، شاهد نابساماني‌هاي بسياري در بازار آهن و فولاد بوده‌ايم، گفت: عوامل بسياري بر اين بي‌نظمي‌ها تأثير‌گذار بودند كه بارها از سوي فعالان اين صنعت در رابطه با آنها موضوعات مختلفي عنوان شده است.
وي تصريح كرد: سرمايه‌هاي سرگردان و بدون پشتوانه‌اي كه در كشور به وجود آمده، هرچند وقت يك‌بار يكي از بازارها را هدف قرار مي‌دهد و همين مسئله موجب افزايش غيرقابل انتظار قيمت‌ها در آن بازار مي‌شود.
همين شرايط به وجودآورنده گراني كاذب و برهم‌ريختگي نظم بازار مي‌شود. در حال حاضر قيمت هر كيلو ميلگرد از 13 هزار و 800 تومان به 15 هزار تومان رسيده است.
رئيس اتحاديه فروشندگان آهن اضافه كرد: دولت مسئول چنين بي‌نظمي‌هايي در بازار است و باید در جهت بهبود شرايط موجود تصميمات مهمي اتخاذ كند، در غير اين صورت وضعيت موجود موجب متضرر شدن مردم و همچنين فعالان واقعي بازار خواهد شد.
معاملات بورس كالا و افزايش قيمت پايه شمش نيز در بالا رفتن قيمت‌ها در بازار آهن بي‌تأثير نبوده است.
لازم به ذكر است كه روند افزايشي قيمت‌ها كه در بازار آهن با آن مواجه هستيم با تقاضاي موجود در بازار تناسبي ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار