رمال، هم حال هم مال تو را می‌گیرد!
کد خبر: 1049927
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P8J
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
سرنوشت خود را به دست شیاد‌ها نسپارید
فالگیری و رمالی، پدیده‌ای است که امروز هم به‌رغم رشد و توسعه تکنولوژی بی‌شمار باز هم وجود داشته و مشتریان بسیاری را برای خود به همراه دارد. از آنجا که افراد برای حل مشکلات خود به دنبال ساده‌ترین و آسان‌ترین راهکار‌ها هستند و تصورشان این است که با مراجعه به رمال و فالگیر مشکل خود را حل می‌کنند. اما در واقع ناآگاهند که از چاله خود را به چاه می‌اندازند. منظور از فال، فال حافظ که هرسال یلدا می‌گیریم نیست، منظور فال شنیدن و باور کردن گفته‌های کسانی است که نه تنها جنبه حقیقی ندارد بلکه برای زندگی انسان مضر هم واقع می‌شود.
سهاسپهري

فالگيري و رمالي، پديده‌اي است كه امروز هم به‌رغم رشد و توسعه تكنولوژي بي‌شمار باز هم وجود داشته و مشتريان بسياري را براي خود به همراه دارد. از آنجا كه افراد براي حل مشكلات خود به دنبال ساده‌ترين و آسان‌ترين راهكارها هستند و تصورشان اين است كه با مراجعه به رمال و فالگير مشكل خود را حل مي‌كنند‌. اما در واقع ناآگاهند كه از چاله خود را به چاه مي‌اندازند. منظور از فال، فال حافظ كه هرسال يلدا مي‌گيريم نيست، منظور فال شنيدن و باور كردن گفته‌هاي كساني است كه نه تنها جنبه حقيقي ندارد بلكه براي زندگي انسان مضر هم واقع مي‌شود.

حلال مشكلات يا مشكل ساز؟
رمالي و فالگيري و جهل و خرافات در همه جوامع وجود داشته و هيچ جاي دنيا مستثني از اين قضيه نيست. هر چه گرفتاري‌هاي اجتماعي و اقتصادي و معضلات در جوامع گسترش مي‌يابد تعداد مراجعين به اين افراد هم افزايش پيدا مي‌كند.
بايد افزود كه‌ كمبودها و مشكلات عاطفي و اجتماعي هم از عوامل مهم و مؤثر در خصوص مراجعه افراد به سمت فالگيري و رمالي به شمار مي‌رود.
فالگيرها نه تنها حلال مشكل نيستند بلكه مشكل ساز خواهند بود. كار و فعاليت رمال و فالگير با حيله و تقلب جلو رفتن و استفاده از انواع ترفندهاي دروغين براي كسب درآمد نامشروع است. بله همانطور كه پيداست امروزه اكثر فالگيرها با چندين پرسش و پاسخ از شما به اطلاعات كافي‌اي از شخصيت دروني شما دست مي‌يابند و بر مبناي همان، مراجعين خود را فريب مي‌دهند و با بال و پر دادن به موضوعات و‌ اسامي، مراجع را بي‌خودي اميدوار يا اشتباهاً نااميد مي‌كنند.


آدم‌هاي ضعيف، قرباني فالگيرها
اكثريت حتماً يك بار هم كه شده به اجبار يا حتي از روي سرگرمي راجع به فال شنيده‌اند يا شايد در شرايطي كه برايشان فال بگيرند قرار گرفته‌اند.
افراد تحصيلكرده و صاحب دانش به سرعت با كمي دقت به رياكاري آنان پي‌ مي‌برند، به همين دليل طعمه اصلي اين گرگ‌ها معمولاً دخترهاي جوان به‌خصوص در قشرهاي ضعيف و گرفتار است.
از زمان‌هاي دور و خيلي قديم گوش‌ها جملات زيادي مانند، طلسم و سحر و جادو و... به خود شنيده‌اند و هميشه افراد ضعيف متأثر و تسليم بوده‌اند. چراكه هيچ وقت افراد مسئوليت‌پذير، نواقص و كمبود‌هاي زندگي خويش را گردن عوامل بيروني (آدم‌ها، شانس، قسمت) نمي‌اندازند و‌ مرتباً به دنبال برطرف كردن ضعف‌هاي خود هستند.

فالت بگيرم!... جمله‌اي آشنا
جمله «فالت بگيرم»را از فالگيرهاي نزديك بازار يا ايستاده در کنار خيابان مي‌شنويم، و اغلب آنان را با جمله «فال ما رو خدا گرفته» مواجه مي‌كنيم. اما در گوشه گوشه جامعه افرادي به عنوان فالگير نشسته‌اند كه گاهي با جملات خيلي شيوا و تأثير‌گذار مردم را فريب مي‌دهند. مشكل اينجاست كه برخي شهروندان به منظور يكبار سرگرمي و امتحان فال نمي‌گيرند، بلكه برخي به گونه‌اي عجيب و غريب درگير اين راه شده و‌ علاوه بر خود، ديگران را هم درگير مي‌كنند و به فال و فال گرفتن وابسته مي‌شوند. به‌ طوري كه شايد هفته‌اي يكبار با آنها تماس تلفني برقرار مي‌كنند و با انجام اعمالي كه رمال مي‌گويد موجب گزند و آسيب مي‌شوند و اگر به آنها خرده بگيري و بگويي «پولت رو هدر نده و برو سراغ روانشناس و متخصصي كه بتونه مشكلت رو‌حل كنه» با عصبانيت و تعصب زيادي روبه‌رو خواهي شد.

زندگي‌تان را به خطر مي‌اندازند
شايد تعجب‌آور نباشد كه گرفتن يك فال قهوه ساده تلفني قيمتي ناچيز داشته باشد. اما مبالغ به همين اعداد محدود نمي‌شود و از آنجا كه در بساط رمالان همه چيز پيدا مي‌شود از پيشگويي آينده گرفته تا وعده براي بستن زبان ديگران، رساندن عاشق به معشوق، طلسم و جادوي بدخواهان، موفقيت در كنكور، پيدا كردن نشاني دزدان و سارقان، درمان نازايي و بيماري‌هاي لاعلاج و... در آگهي‌ها و تبليغات رمالان و جادوگران ديده و‌ شنيده مي‌شود. گذشته از اينها برخي از رمال‌ها ادعاي اجنه بيني داشته و اظهار به موكل داشتن مي‌كنند و مراجعين گاهي براي زندگي خود و گاهي براي ديگران دعا مي‌گيرند ‌يا به قول خودشان سحر باطل مي‌كنند، اما غافلند كسي كه به ظاهر خيرخواه شماست تا در بستن زبان ديگران يا عاشق كردن كسي كه آدم زندگي شما نيست به شما كمك كند، در اصل بدون حضور آن فرد در حال بدي كردن به وي است. واقعاً چگونه مي‌شود اطمينان كرد به اين اشخاص كه براي درآمدزايي و به ظاهر راضي نگهداشتن مراجع، زندگي ديگري را به خطر مي‌اندازند. فالگير‌ها كاش تنها شبيه اسمشان فالت را مي‌گرفتند. اما فالگير، فال كه نه، وقتت، مالت، جانت را مي‌گيرد.

يك بد نكند كه با خودش صد نرسد
واقعيت امر اين است كه انسان براي حل مشكلاتش بايد اول از پروردگار خويش كمك بخواهد و دوم از كسي كه دانش و تجربه لازم‌ در مهارت‌هاي زندگي را داشته باشد.
با كمي دقت مي‌توان به اين مسئله پي‌برد كه وقتي هيچ فالگيري خودش داراي زندگي خوبي نيست چگونه مي‌توان توقع داشت كه بتواند از راه‌هاي غير اخلاقي زندگي خوبي براي ديگران درست كند؟! درست است كه عمل آنها پوچ است اما نيت و هدف آنها و ‌به تفاسيري انرژي آنها مضر و بسيار خطرناك است و‌ چه بسا بايد از اين افراد سمي حذر كرد. بايد از اين افراد دوري گزيده و براي حل مشكلات خود به منابع كتاب‌ها و متخصص در زمينه مورد نظر رجوع كنيد.
چه خوش گفت خيام نيشابوري: بدخواه كسان هيچ به مقصد نرسد/ يك بد نكند كه با خودش صد نرسد/ من نيك تو خواهم و تو خواهي بد من/ تو نيك نبيني و به من بد نرسد

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار