نیروی ماهر اثرش در سریال‌ها از بودجه بیشتر است
کد خبر: 1049625
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P3R
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
گفت‌و‌گوی «جوان» با تهیه‌کننده سینما و تلویزیون

 

به نظر مي‌رسد در حيطه آموزش و مديريت نيروي انساني دچار عقب‌ماندگي‌هاي زيادي هستيم و از نيروي انساني‌ای كه داريم هم به نحو درست و دقيق استفاده نمي‌كنيم.
جواد فرحاني تهيه‌كننده سينما و تلويزيون با بيان اين مطلب به «جوان» گفت: به هر حال در تلويزيون شوراهايي بودجه‌ها را براي ساخت سريال‌ها با توجه به شرايط تعيين مي‌كنند ولي در شبكه خانگي، در تخصيص بودجه شرايط راحت‌تر است و محدوديت چنداني براي به خدمت‌‌گيري بازيگران مختلف وجود ندارد. تهيه‌كننده برنامه‌هاي تلويزيوني «محاكات» و «مكث» ادامه داد: برخي از دوستان بودجه‌هاي ساخت سريال در تلويزيون را با بودجه‌ شبكه نمايش خانگي و توليد سريال در آنجا مقايسه مي‌كنند كه قياس درستي نيست و بايد مقايسه‌ها با در نظر گرفتن شرايط توليد انجام شود. اين تهيه‌كننده افزود: هر ارگان و نهادي شرايط و مقتضيات خاص خودش را دارد و بايد بر اساس شرايط توليد و ميزان بودجه‌اي كه هر پروژه، در اختيار داشته براي مقايسه ميان توليدات ابراز نظر كرد نه صرف اينكه جنس توليد، برنامه گفت‌وگومحور است يا مجموعه نمايشي.
تهيه‌كننده «خندوانه» و «خوابم مياد» با رد فرضيه وابسته بودن كيفيت به منابع مالي عنوان كرد: اين تصور اصلاً غلط است كه بودجه زياد لزوماً باعث توليد يك سريال خوب و با‌كيفيت مي‌شود و فقط مي‌تواند يكي از دلایل توليد باكيفيت باشد. در هر فيلم و سريال يا برنامه‌اي، تأمين بودجه اهميت ويژه‌اي دارد و در كنارش، بايد هم نيروي انساني ماهر براي كار و هم طرح و انديشه درست و دقيق در اختيار داشت. فرحاني خاطرنشان كرد: متن خوب، كارگرداني سنجيده و انتخاب درست، عواملي است كه تعيين‌كننده توليد هر نوع محصول جذابي هستند و هر كدام از اين عوامل بايد به قدر كفايت، استاندارد باشد تا زمينه‌ساز يك محصول خوب گردد.
اين تهيه‌كننده گفت: اگر مي‌خواهيم در هر گونه‌اي محصولي باارزش بسازيم، بايد به ‌اندازه مديريت منابع بر حيطه‌هاي مختلف توليد هم اشراف داشته باشيم و كاري كنيم كه الزامات توليد به ‌موازات هم پيش برود تا مخاطب از نتيجه نهايي، راضي شود. به نظر مي‌رسد در حيطه آموزش و مديريت نيروي انساني دچار عقب‌ماندگي‌هاي زيادي هستيم و از نيروي انساني‌ای كه داريم هم به نحو درست و دقيق استفاده نمي‌كنيم. خيلي‌ها فكر مي‌كنند مشكل اصلي در سريال‌سازي كمبود بودجه است اما اين ديگر امروزه مسئله ثابت شده‌اي است كه پول دواي همه دردها در توليد سريال با كيفيت نيست و مديريت حساب شده در اينباره حرف اول را مي‌زند. در واقع اين مديريت است كه از آدم‌ها در جاي درست استفاده مي‌كند و مي‌داند از بودجه چطور استفاده كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار