سرقت ۱۸ میلیارد تومانی با نشان پلیس امنیت!
کد خبر: 1049613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P3F
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

 

چهار سارق حرفه‌اي كه با حكم قضايي و نشان پليس امنيت وارد صرافي‌هاي تهران مي‌شدند، اعتراف كرده‌اند از اين راه 18ميليارد تومان به جيب زده‌اند. 

به گزارش «جوان» زمستان سال قبل بود كه صاحب صرافي بزرگي در نزديكي ميدان فردوسي تهران به اداره پليس رفت و از چهار سارق به اتهام سرقت ميلياردي شكايت كرد. 

شاكي در توضيح ماجرا گفت: ديروز صبح يك پالت دلار كه قبلاً معامله كرده بودم به مغازه صرافي‌ام رسيد. در حال بررسي تعداد دلارها بودم كه چهار مرد وارد مغازه‌ام شدند و خودشان را مأمور پليس امنيت تهران معرفي كردند. آنها مجهز به تجهيزات پليسي بودند و مدعي شدند يك محموله دلار قاچاق وارد كرده‌ام و بايد مغازه‌ام را بازرسي كنند. آنها حتي حكم قضايي هم داشتند. چهار مرد همه مغازه‌ام را بازرسي كردند و تمامي دلارهايي كه دقايقي قبل به مغازه‌ام رسيده بود توقيف كردند و بردند و گفتند براي پيگيري به پليس امنيت بروم. وي ادامه داد: ساعتي قبل وقتي به پليس امنيت رفتم تازه متوجه شدم گزارشي درباره قاچاق ارز از صرافي من به پليس امنيت نرسيده است، آنها هم مأموري براي بازرسي و توقيف دلارهاي صرافي‌ام نفرستاده‌اند. الان از چهار سارق به اتهام سرقت ميلياردي شكايت دارم. 

 

  ‌ سرقت‌هاي سريالي 

با شكايت مدير صرافي پرونده به دستور قاضي عليرضا بهشتي، بازپرس شعبه دوم ناحيه 34 براي رسيدگي و شناسايي سارقان مأمورنما در اختيار تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت. 

مأموران پليس در نخستين گام دوربين‌هاي مداربسته محل حادثه را مورد بازبيني قرار دادند كه مشخص شد سارقان براي اينكه شناسايي نشوند به بهانه بيماري كرونا ماسك بهداشتي به صورت و همچنين هنگام بازرسي دستكش به دست داشته‌اند تا اثر انگشت آنها باقي نماند.  همزمان با ادامه تحقيقات درباره اين حادثه مأموران پليس با سه شكايت مشابه ديگر روبه‌رو شدند كه نشان مي‌داد چهار مرد مأمورنما به همان شيوه و شگرد قبلي به سه صرافي ديگر رفته و به بهانه اينكه آنها در كار قاچاق ارز و دلار فعاليت دارند مقدار زيادي از دلارهاي آنها را سرقت كرده‌اند. 

 

   آخرين سرقت 

در حالي كه سارقان حرفه‌اي هيچ ردپايي از خود به جاي نگذشته بودند، چند روز قبل پنجمين سرقت مشابه از يك صرافي ديگر به مأموران پليس گزارش شد. 

صاحب صرافي گفت: دقايقي پيش چهار مرد وارد مغازه صرافي‌ام شدند و خودشان را مأمور پليس معرفي كردند و مدعي شدند من در كار قاچاق ارز فعاليت دارم. آنها گفتند كه مدتي است محل كسب مرا زير نظر گرفته‌اند و امروز هم آخرين پالت دلار به صورت قاچاق به مغازه‌ام وارد شده است. به هر حال آنها همه ارزهاي داخل صرافي را توقيف كردند و خواستند براي پيگيري به پليس امنيت بروم. وي ادامه داد: من به پيك موتوري كه براي من دلار آورده بود، مشكوك هستم و احتمال مي‌دهم او با آنها همدست باشد، چون آنها دقيقاً دقايقي بعد از اينكه دلارها به مغازه‌ام رسيد وارد شدند و در پوشش مأمور پليس دست به سرقت زدند. 

با به دست آمدن اين سرنخ مأموران پليس راننده پيك موتوري را بازداشت كردند. وي در بازجويي‌ها با اعتراف به جرم خود گفت: من مدتي است كه براي صرافي‌ها دلار جابه‌جا مي‌كنم تا اينكه چند روز قبل چهار نفر سراغم آمدند و گفتند اگر اطلاعات صرافي‌ها را در اختيار آنها قرار دهم، پول خوبي به من مي‌دهند. قرار شد هر زماني كه به آنها اطلاعات بدهم 500ميليون به من دستمزد بدهند و به همين دليل وسوسه شدم و براي اولين بار به آنها اطلاعات دادم اما آنها به من رودست زدند و 10ميليون دستمزد دادند. 

 

  دستگيري سارقان با 18ميليارد تومان 

پس از اعتراف متهم و اطلاعاتي كه او در اختيار مأموران قرار داد، چهار سارق شناسايي شدند كه در بررسي‌ها مشخص شد حساب سردسته باند بيش از 18ميليارد تومان گردش مالي داشته است. بدين ترتيب كارآگاهان پليس يك به يك متهمان را دستگير و به اداره پليس منتقل كردند. 

متهمان در بازجويي‌ها به سرقت‌هاي سريالي از صرافي‌ها اعتراف كردند. سردسته باند گفت: ما چهار نفر دوست قديمي بوديم كه همه مشكل مالي هم داشتيم. مدتي قبل تصميم گرفتيم از طلافروشي‌ها سرقت كنيم اما ديديم كه سرقت از طلافروشي ريسك زيادي دارد و بعد تصميم گرفتيم در پوشش مأمور پليس از صرافي‌ها سرقت كنيم. 

متهمان در ادامه به دستور قاضي بهشتي براي تحقيقات بيشتر در اختيار مأموران پليس قرار گرفتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار