رونمایی از ۲ کتاب گویا با موضوع دفاع مقدس
کد خبر: 1049433
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P0L
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۸
با همکاری مجموعه «ایران‌صدا» صورت گرفت

با مشاركت مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس و مجموعه ايران صدا، دو كتاب گوياي «خرمشهر در جنگ طولاني» و «اطلس نبرد بيت‌المقدس» توليد و رونمايي شد.
همزمان با فرارسيدن ايام عمليات بيت‌المقدس، آزادسازي خرمشهر و مقاومت مردم دزفول از دو كتاب گويا با عناوين «خرمشهر در جنگ طولاني» و «اطلس نبرد بيت‌المقدس» رونمايي شد. كتاب گوياي «خرمشهر در جنگ طولاني» و همچنين «اطلس نبرد بيت‌المقدس» با مشاركت مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس و ايران صدا تهيه و تدوين شده است. در اين مراسم سردار علي فضلي، جانشين معاونت هماهنگ‌كننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه اگر هر پديده خوب و اتفاق مباركي توأم با هنر نشود، ماندگاري نخواهد داشت، گفت: گويا‌سازي كتاب‌هاي دفاع مقدس روزي‌ای است كه خداوند نصيب شما دوستان كرده است تا اين آثار و بركات ياران امامين انقلاب اسلامي به صوت و تصوير براي تاريخ به يادگار بماند. ثبت و ضبط نداشتيم ولي راويان آن اتفاقات و حوادث را ثبت و ضبط كردند و اكنون به‌عنوان يك مجموعه بزرگ در اختيار مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس است.
سردار دقيقي از فرماندهان دوران دفاع مقدس نيز با اشاره به توليدات كتاب‌هاي گويا در حوزه دفاع مقدس توسط مجموعه ايران‌صدا اظهار كرد: ملتي كه از رزمندگان راه استقلال و آزادي‌اش قدرداني نكند، لياقت استقلال را ندارد. اين زحمتي كه اكنون بعد از گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس مجموعه ايران‌صدا و ديگر مجموعه‌ها مي‌كشند، معناي قدرداني از شهداي عزيزي است كه در اين راه داده‌ و شكست‌پذيري ابرقدرت‌ها و شكست‌ناپذيري ملت‌ها را ثابت كرده‌ايم.
مهدي شاملو، مدير ايران‌صدا با اشاره به همكاري با مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس گزارشي از روند همكاري‌هاي اين دو مجموعه ارائه كرد و گفت: با ارتباطي كه با مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس برقرار شد، كارهاي متعددي در خصوص دفاع مقدس انجام داديم كه همگي حاصل زحماتي است كه پژوهشگران و نويسندگان در اين مركز كشيده بودند.
وي افزود: به‌ صورت ويژه در آستانه روز بزرگداشت آزادسازي خرمشهر، ما چهار اثر اين مجموعه را براي كار نامزد كرديم و نهايتاً كتاب «خرمشهر در جنگ طولاني» كه در خصوص مقاومت مردم خرمشهر قبل از سقوط است و كتاب «اطلس نبرد بيت‌المقدس» و يك كتاب خلاصه‌تر در خصوص اين عمليات در قالب كتاب گويا حاضر شد. بنابراين گزارش موضوع كتاب گوياي «خرمشهر در جنگ طولاني» در رابطه با سقوط خرمشهر و مجاهدت نيروهاي نظامي و غيرنظامي در دفاع از سرزمين مادري خويش است و كتاب «اطلس نبرد بيت‌المقدس» فشرده‌اي از عمليات چهار مرحله‌اي بيت‌المقدس است كه نيروهاي جان‌بركف ارتش و سپاه با همكاري همديگر آن را انجام دادند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار