چرا پلیس در اولویت دریافت واکسن قرار گرفت؟
کد خبر: 1049180
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OwG
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی گفت: درحال حاضر تزریق واکسن آن دسته از کارکنان نیروی انتظامی که جزوگروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند انجام شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید احمد خسروی رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی درخصوص اقدامات انجام شده برای دریافت واکسن کرونای کارکنان و سربازان نیروی انتظامی به میزان گفت: در این رابطه اقدامات لازم انجام شده است. ضمن اینکه زمانبندی برای این کار طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا درحال انجام است.

وی درباره زمان دریافت واکسن کارکنان نیروی انتظامی گفت: واکسن‌ها دریافت شده و یک بخشی از حوزه انتظامی واکسن را دریافت کرده اند. کار تزریق واکسن برای کارکنان نیروی انتظامی هم آغاز شده است. درحال حاضر تزریق واکسن آن دسته از کارکنان نیروی انتظامی که جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند انجام شده است. همچنین واکسیناسیون آن دسته از کارکنان که دچار بیماری‌های خاص هستند هم انجام شده است. طبق آن چیزی که جزو مصوبات وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کروناست این کار درحال انجام است.

خسروی درمورد معیار‌هایی که برای اولویت بندی واکسیناسیون کارکنان ناجا وجود دارد اظهار داشت: براساس آن چیزی که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ کرده ما واکسن گروه‌های پرخطر را انجام داده ایم. کسانی که دارای بیماری‌های پرخطر هستند یا بعضا برخی از همکاران ما جانباز هستند یا دچار عوارض شیمیایی هستند که این‌ها جزو اولویت‌ها برای واکسیناسیون هستند. اولویت بعدی ما هم به آن بخش از کارکنان نیروی انتظامی مربوط می‌شود که دارای مشاغل پرخطر هستند و ارتباطات عمومی زیادی دارند که کار واکسیناسیون این نیرو‌ها در حال انجام است و واکسن بقیه کارکنان هم به مرور انجام خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در واکنش به اینکه برای مقابله با کرونا چه استفاده‌هایی از نیرو‌های انتظامی شده گفت: شاید بعد از کارکنان وزارت بهداشت بیشترین عملکرد را در مقابله با کرونا نیرو‌های انتظامی داشته باشند. نیرو‌های انتظامی در زمینه‌های مختلف فعالیت داشته اند. چه در بحث بخش‌های درمانی نیروی انتظامی که در اختیار کادر‌های درمانی و مردم بوده و چه در بحث اماکن که فعالیت زیادی انجام شده یا در حوزه راهور و راهنمایی و رانندگی برای موضوع محدودیت‌های ترافیکی اقدامات قابل توجهی انجام شده است. همینطور بخش‌های انتظامی ما و به طور کلی قسمت‌های مختلف نیروی انتظامی درگیر کار بوده اند و از این بابت ما جزو اعضای فعال ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم. به نحوی که می‌توانم بگویم بالای هفتاد درصد مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را ناجا اجرا کرده است.

وی درخصوص احتمال قرار گرفتن کارکنان ناجا در معرض ابتلا به کرونا به دلیل شرایط کاری گفت: کاهش ساعت کاری و محدودیت پنجاه درصدی حضور کارکنان در ادارات که در مقاطعی به اجرا درآمده شامل کارکنان ناجا نمی‌شود. درواقع نیرو‌های ناجا در تمام مدتی که از شیوع بیماری کرونا گذشته با صد در صد توان پای کار بوده اند.
منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار