وحشت سهامداران از عرضه سنگین سهام توسط دولت
کد خبر: 1049073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OuX
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴

ابهام در وضعيت احياي برجام و انتخابات رياست جمهوري و همچنين اشاره وزير اقتصاد به انتظار براي ايجاد فرصت جهت عرضه 100‌هزار‌ميليارد تومان سهام در نيمسال ابتدايي سالجاري صف فروش سهام در بازار سرمايه را تقويت كرد.
در جريان معاملات سومين روز كاري اين هفته، بازار سهام با تداوم فشار فروش در معاملات اكثر نمادها آغاز به كار كرد به طوري كه در نهايت، نماگر بازار با افت 12‌هزار و 189‌واحدي و عقب‌نشيني به كانال يك‌ميليون و 95‌هزارتايي به معاملات روزانه پايان داد.
ارزش بازار در بورس تهران به بيش از 4‌ميليون و 379‌هزار ميليارد تومان رسيد.
معامله‌گران در بورس تهران بيش از 4‌ميليارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالي در قالب 353‌‌هزار فقره معامله و به ارزش 2‌هزار و 823‌ميليارد تومان داد و ستد كردند.
اگر ارزش معاملات فرابورس كه به بيش از 3‌هزار و 314‌ميليارد تومان رسيد را در نظر بگيريم، معامله‌گران امروز بيش از 6‌هزار و 100ميليارد‌تومان در دو بازار داد و ستد كردند.
همه شاخص‌هاي بورس قرمز بودند كه كمترين ريزش مربوط به بازار معاملات بلوكي بود. به‌گونه‌اي كه شاخص كل و شاخص قيمت با معيار وزني ـ ارزشي 1/1درصد كاهش يافتند.
ابهام در وضعيت احياي برجام و انتخابات رياست جمهوري كم بود، حالا اشاره وزير اقتصاد به عرضه سهام شركت‌هاي دولتي ترديد بسياري از سهامداران را براي خروج از بازار برطرف كرد.
فرهاد دژپسند كه بعد از جلسه روز گذشته خود با اعضاي كميسيون اقتصادي مجلس با دو موضوع اجراي سياست‌هاي اصل 44 در خصوص بهبود فضاي كسب و كار و مقررات زدايي و سؤال نمايندگان بود، گفت: وزارت اقتصاد، 27‌هزار ميليارد تومان آگهي عرضه سهام شركت‌هاي دولتي را دارد اما بايد براي فروش این حجم از دارايي‌ها، مشتري و تقاضا وجود داشته باشد. بنابراين طي شش‌ماه اول سال 100هزار ميليارد تومان سهام شركت‌هاي دولتي عرضه خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار