خراسان رضوی دارای کمترین نرخ ماسک در کشور
کد خبر: 1048964
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Osm
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با تدابیر اتخاذ شده در ایام شیوع کرونا و همکاری بخش خصوصی با دستگاه‌های اجرایی قیمت ماسک در خراسان رضوی ترین از کل کشور کمتر است.

مرتضی اشرفی در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی در زمینه تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و شوینده در شهرک صنعتی مشهد (کلات) در راستای برنامه یکشنبه های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید افزود: در اواخر سال ۹۸ و همزمان با آغاز شیوع کرونا در خراسان رضوی یکی از دغدغه های جدی، تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده بود و قیمت آنها نیز به شدت افزایش یافته بود.

 وی ادامه داد: با همت دستگاه های اجرایی ذی مدخل و ورود بخش خصوصی به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، در کمتر از چهار ماه، تولید در این زمینه به ۲ برابر رسید و جهش مناسبی در تولید اقلام مورد نیاز پیشگیری از کرونا رخ داد که در نهایت به بی نیاز شدن استان از واردات این اقلام و کاهش قیمت آنها انجامید.

 معاون استاندار خراسان رضوی گفت: این مهم نشان می دهد که دستگاه های دولتی و بخش خصوصی در کنار و همراه یکدیگر می توانند جهش مناسبی در تولید رقم زده و مشکلات را حل کنند و با همین همراهی و همدلی در راستای اجرای برنامه یکشنبه های "پشتیبانی و مانع زدایی از تولید" می توان مشکلات واحدهای تولیدی و موانع در مسیر توسعه آنها را حل کرد.

 اشرفی به مشکلات مطرح شده از سوی واحدهای تولیدی که امروز مورد بازدید قرار گرفتند پرداخت و افزود: تامین سرمایه در گردش برای اجرای طرح توسعه، تجمیع پروانه بهره برداری ۲ زمین برای خطوط تولید یک بنگاه اقتصادی، مشکلات تامین برق و انتقال فاضلاب از جمله مشکلات مطرح شده توسط واحدهای تولیدی مزبور بود.

 وی اضافه کرد: این مشکلات در حضور مدیران دستگاه های اقتصادی استان مطرح و توصیه های لازم برای حل آنها ارائه شد و مدیران نیز قول مساعدت در زمینه حل مشکلات این واحدها و توسعه تولید و اشتغال دادند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: کمیته مانع زدایی و ستاد راهبردی پشتیبانی و مانع زدایی از تولید شنبه هر هفته با حضور استاندار تشکیل جلسه داده و در حضور مدیران دستگاه های اقتصادی و قضایی برای مشکلات بخش تولید تصمیم گیری می شود که در نشست دیروز این کمیته تصمیمات خوبی پیرامون تامین مالی واحدهای تولیدی، رفع مشکلات معادن و رونق اقتصادی آنها گرفته شد.

 نخستین واحد تولیدی که توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی مورد بازدید قرار گرفت یک شرکت داروسازی بود که ماسک، گان و سایر ملزومات پوشش پزشکی تولید می کرد و ظرفیت تولید ماسک آن ۳۰۰ هزار عدد در شبانه روز بود. این واحد برای اجرای طرح توسعه خود و ساخت واحد تولیدی جدید به سرمایه در گردش و دریافت تسهیلات از بانک نیاز داشت.

 واحد تولیدی دومی که مورد بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی قرار گرفت، شرکت تولیدکننده اتانول و الکل به ظرفیت تولید پنج هزار و ۵۰۰ لیتر در روز بود که در اسفندماه سال ۹۸ در پی شیوع کرونا، خط دوم این واحد راه اندازی و ظرفیت تولید به ۱۱ هزار لیتر الکل در روز رسید که هم اینک این واحد گنجایش تولید ۲۵ هزار لیتر الکل در روز را دارد.

 این شرکت تقاضای فراهم شدن زمینه انتقال پساب فاضلاب از تصفیه خانه این کارخانه به مکان دیگری داشت زیرا این موضوع هزینه زیادی به واحد تحمیل می کرد.

 واحد تولید سومی که مورد بازدید معاون استاندار خراسان رضوی و سایر مسوولان دستگاه های اقتصادی قرار گرفت، شرکت تولیدکننده صابون بود که قطب تولید و صادرات صابون جامد لباسشویی کشور به شمار می رفت، محصولات این واحد به کشورهای افغانستان و تاجیکستان و همسایه های شرقی صادر می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی