آشكار شدن واقعيت‌ها و يك دستورالعمل هميشگي!
کد خبر: 1048842
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oqo
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

احمد بنافي در كانال تلگرامي خود نوشت: رهبر معظم انقلاب خطاب به ملت فلسطين فرمودند تجربه شيخ جراح در ايستادگي در برابر زور گويي رژيم و شهرك‌نشينان مزدور بايد دستورالعمل هميشگي مردم غيور فلسطين باشد. در اين خصوص بخوانيد:
۱) پيروزي در جنگ 11 روزه، دوران جديدي از شكل‌گيري قدرت را نشان داد. اكنون موازنه قدرت و همزمان وحشت به شكل فوق‌العاده‌اي به نفع مقاومت تغيير كرده است. رژيم صهيونيستي ديگر نمي‌تواند بدون ملاحظات مقاومت فلسطيني تصميمي را بگيرد؛ به عبارتي مواضع مقاومت فلسطيني حتي در بخش تصميمات خرد رژيم نيز بايد لحاظ گردد. نبايد فراموش كرد كه اين جنگ ۱1 روزه بر سر حركت غاصبانه رژيم صهيونيستي براي ساخت ۵۰۰ واحد مسكوني در شيخ جراح و درخواست كمك فلسطيني‌ها از مقاومت غزه آغاز گرديد.
۲) الگوي پيروزي در موضوع شيخ جراح ‌بايد دستورالعمل هميشگي مقاومت باشد. به‌عبارتي اين الگو نشان داد، برخورداري از مؤلفه‌هاي دروني از جمله يكپارچگي و وحدت، خودكفايي و خوداتكايي، روحيه جهاد و مقاومت، توسعه توان تهاجمي و سازمان رزم ضمان پيروزي است.
۳) آشكار شدن ضعف اساسي سامانه‌هاي پدافندي اين رژيم در مواجهه با شليك بيش از ۴هزار موشك و راكت توسط مقاومت، بخش ديگري از واقعيت موجود را به نمايش درآورد. نكته مهم ماجرا اينكه ضعف سامانه‌هاي پدافندي رژيم اعم از گنبد آهنين، فلاخن داوود، پاتريوت، پيكان و آرو در مواجهه با فوران موشكي مقاومت نشان داد كه توان واقعي آنان، ذيل توان ادعايي‌شان قرار دارد.
۴) توسعه برد عملياتي مقاومت اين حقيقت را نمايان كرد كه چرخه كنترل و تأمين نيازهاي اقتصادي و شهري رژيم صهيونيستي به شدت آسيب‌پذير بوده و در رويارويي بلندمدت فضاي زيست اشغالگران را با بحران جدي مواجه خواهد ساخت. در اين خصوص توان نقطه‌زني موشك‌هاي مقاومت عليه بخش‌هاي اقتصادي آنان، ۴۰ درصد از ظرفيت‌هاي آنان را با چالش غير قابل بازگشت در كوتاه‌مدت مواجه ساخت.
۵) بخش نامرئي اما بسيار مهم اين جنگ كه رژيم ‌صهيونيستي دوست دارد آن را مخفي كند و روي آن سرپوش بگذارد، به چالش رواني موجود آنان برمي‌گردد. اين چالش رواني كه در پس تغيير در موازنه وحشت توسط مقاومت ايجاد شده اكنون در سه سطح تصميم‌گيران، نظاميان و شهروندان غاصب خودش را نشان مي‌دهد. چالشي كه در افكار عمومي و حوزه پزشكي در كنار مجروحان جنگي به آسيب‌ديدگان رواني شهرت يافته است.
واقعيت‌‌هاي غير‌قابل انكار اين جنگ ۱۲ روزه و همچنين تجربه شيخ جراح همگي نشان مي‌دهد، مقاومت در پرتو وحدت و اقتدار پاسخ داده و در حال تبديل شدن به يك دستورالعمل هميشگي و نتيجه‌بخش براي آزادي قدس شريف است. اينجاست كه در كنار شكرگزاري از خداوند بزرگ، نبايد نقش بي‌بديل شهداي مقاومت و در رأس آنها نقش سيدالشهداي مقاومت حاج قاسم سليماني (شهيد القدس) و ميراث پا بر جا مانده از ايشان را در اين پيروزي بزرگ فراموش كرد و شكرگزارشان نبود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار