بازدید تولیت آستان قدس از پروژه‌های عمرانی توسعه فضاهای زیارتی حرم امام رضا(ع)
کد خبر: 1048630
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OnO
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
تولیت آستان قدس رضوی از پروژه‌های عمرانی توسعه فضاهای زیارتی زیر سطحی حرم مطهر امام رضا(ع) بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی از پروژه‌های عمرانی توسعه حرم مطهر رضوی در زیرسطحی بست شیخ بهایی و مسجد گوهرشاد بازدید و ضمن گفت‌وگو با مهندسان این پروژه، از نزدیک در جریان روند اقدامات انجام شده قرار گرفت.

رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی در این بازدید گزارشی از اقدامات انجام شده و مقاوم سازی های صورت گرفته برای پیش برد این پروژه در کنار ساختمان های قدیمی حرم مطهر ارائه کرد.

مهندس محمدکاظم ملازم الحسینی با تأکید بر اینکه در اجرای این پروژه‌ها تمام اصول و استانداردهای حفظ و مقاوم سازی ابنیه تاریخی رعایت شده است، اظهار کرد: این پروژه فضایی از طبقه زیرین بست شیخ بهایی، حیاط مسجد گوهرشاد و همچنین بخشی از طبقه زیرین صحن جمهوری را در بر می‌گیرد،

وی گفت: این پروژه پس از تکمیل مشتمل بر فضای زیارتی (رواق)، خدمات زائر، تأسیسات و بخش‌های اداری و پشتیبانی وابسته در عرصه تقریبی 10 هزار و 500 مترمربع با زیربنای کل حدود 34 هزار مترمربع خواهد بود و ضمن ساخت آن به تحکیم و مقاوم سازی بناهای مجاور آن نیز پرداخته خواهد شد.

رئیس سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی ابراز کرد:با تکمیل این پروژه‌های عمرانی، طرح جامع رواق‌های زیر سطحی حرم مطهر کامل و تمامی این رواق‌ها به یکدیگر متصل و امکان تردد زائران در میان رواق‌های زیر سطحی حرم مطهر امام رضا(ع) ممکن خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی