ضرورت توسعه شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی
کد خبر: 1048611
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004On5
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
استاندار خراسان رضوی بیان کرد
استاندار خراسان رضوی بر ضرورت ترسیم چشم انداز بلند مدت در توسعه شرق مشهد تاکید کرد و گفت: مطالعاتی صورت گرفته، همچنین مکان‌هایی در اطراف شناسایی شده و برای آن طرح‌های بلند مدت و تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل سالن اجتماعات سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد با اشاره به شعار سال 1400، اظهار کرد: تیمی به عنوان ستاد راهبری با حضور مدیران ارشد استان تشکیل و برای تحقق شعار سال که مزین به «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است، تلاش می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی در ادامه افزود: در این راستا، چندین جلسه با حضور اعضاء پیرامون این ستاد برگزار شد تا مواردی که احتیاج به همفکری و هم‌اندیشی برای تسهیل مشکلات دارد، به جمع بندی و اجماع نظر برسد.

وی بیان کرد: به همین منظور بازدیدهای میدانی از واحدهای کلیدی در مرکز استان و شهرستان‌ها داشتیم تا موانعی که در این واحدها وجود دارد را شناسایی و در جهت رفع مشکلات آن‌ها تلاش کنیم.

معتمدیان ادامه داد: از ابتدای سال یک روز را تحت عنوان یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید به بازدید‌های میدانی از واحدهای تولیدی با همراهی مدیران اختصاص داده‌ایم که در محل فعالیت‌ آن‌ها، در جریان مشکلات قرار و برای تسهیل و رفع مشکلاتشان اقدام می‌نماییم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهداف یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید، خاطرنشان کرد: با این رویکرد، مشکلاتی را که در سطح استان قابل حل است را مرتفع و مواردی که نیاز به دستورات ملی دارد را منعکس می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در سال 1400 تاکنون از دو معاون وزیر صمت دعوت به عمل آمد که در استان حضور پیدا کردند و این امر مهم دستاوردهای بسیار خوبی را برای استان به ارمغان آورد.

معتمدیان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با احصای مشکلات در حوزه صنعت، بانک‌ها، تامین اجتماعی و غیره با دعوت از مدیران کشوری؛ این موانع را حل و فصل کنیم.

استاندار خراسان رضوی در ادامه توضیح داد: با توجه به بازدیدهایی اخیر، مهم‌ترین درخواستی که از سوی سرمایه‌گذاران وجود داشته است بحث زمین بوده که متاسفانه به آن کم توجهی شده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین شاکله اصلی استان بخش خصوصی است، گفت: در بخش خصوصی توانمندی‌هایی داریم که سرمایه‌، کار، دانش و انگیزه دارند و به علت کمبود زمین تا به حال از ظرفیت‌های آن‌ها به درستی استفاده نشده است.

معتمدیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت توسعه شهرک‌های صنعتی در استان تاکید و خاطرنشان کرد: تاکنون چندین جلسه در خصوص احداث شهرک صنعتی شماره پنج مشهد که 12 سال بلاتکلیف بوده برگزار و اکنون با مرتفع شدن مشکلات، عملیات اجرایی احداث آن آغاز شده است.

استاندار خراسان رضوی در تکمیل سخنان خود مبنی بر ممنوعیت فعالیت‌های اختصاصی در محور غرب و توسعه محور شرق مشهد، اظهار کرد: سیاست‌گذاری‌های انجام شده بر ممنوعیت محور غرب صورت گرفته ولی در کنار آن هم توسعه شرق انجام نشده که این مهم موجب رکود جدی در توسعه صنعت استان شده است.

وی در ادامه خبر داد: با توجه به تقسیم کار در حوزه‌های زیرساخت و امکانات موجود در سطح استان و قول‌های مساعد دریافتی از وزارت صمت، امیدواریم بتوانیم فاز دوم شهرک صنعتی شماره پنج مشهد را هم عملیاتی کنیم.

معتمدیان بر ضرورت ترسیم چشم انداز بلند مدت در توسعه شرق مشهد تاکید کرد و گفت: مطالعاتی صورت گرفته، همچنین مکان‌هایی در اطراف شناسایی شده و برای آن طرح‌های بلند مدت و تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی