وصیت عجیب پزشک سرشناس عاشق فردوسی
کد خبر: 1048061
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OeD
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
«پزشکی معتبر در عرصه جهانی و البته عاشق فردوسی بر خلاف همه آنان که مجاورت آرامگاه فردوسی را برای مدفن خود برگزیدند، دفن‌شدن در زادگاه فردوسی را برای خود انتخاب کرد.»
 روزنامه جام جم نوشت: «روایت آنانی که آرزو داشته و دارند پس از پایان عمر هم در مجاورت حکیم سخن فردوسی توسی باشند، یک استثنای خاص دارد و این استثنا دکتر محمدحسین توسی‌وند است. پزشکی معتبر در عرصه جهانی و البته عاشق فردوسی که بر خلاف همه آنان که مجاورت آرامگاه فردوسی را برای مدفن خود برگزیدند، دفن‌شدن در زادگاه فردوسی را برای خود انتخاب کرد. البته این عمل توسی‌وند یک تیر و دونشان بود، زیرا خودش هم به سال ۱۳۱۵ خورشیدی در همین روستا یعنی پاژ متولد شده بود. او هرچند تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته جراحی مغز و اعصاب و البته فوق تخصص طب ورزشی گذرانده بود اما مشق شاهنامه‌خوانی بر اساس آن چه پدر در کودکی آموزشش داده بود و البته عشق به فردوسی و شاهنامه باعث شد تا نه‌تنها بخش قابل‌ توجهی از دارایی خود را برای ایجاد بنیاد فردوسی هزینه کند بلکه وصیت کند تا پس از مرگ در روستای زادگاه حکیم توس، یعنی پاژ دفن شود تا وامداریش از فردوسی و زادگاهش را اثبات کند.

شاید همین علاقه که نماد آن علاوه بر ایجاد بنیاد فردوسی توصیه همیشگی وی به جوانان برای تلاش زیاد در راه احیای مفاخر فرهنگی و شناساندن آنها به مردم بود، باعث شد تا گرچه در دیار غربت اما درست در روز ملی بزرگداشت خداوندگار سخن توس، یعنی ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ به فردوسی بزرگ بپیوندد و بر اساس وصیتش برای همیشه در خاک روستای پاژ، زادگاه خالق شاهنامه آرام گیرد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار