تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به ناوگان عمومی کلانشهر کرج
کد خبر: 1047822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OaM
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
شهردارکلانشهرکرج خبرداد
شهردار کرج از تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به ناوگان عمومی خبر داد و گفت: ۵۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز به ناوگان کرج اضافه می‌شود.

علی کمالی زاده در مراسم بهره ‌برداری از ۱۵ دستگاه اتوبوس جدید از تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به ناوگان عمومی خبر داد و گفت: با تخصیص این اوراق فاز بعدی افزایش ناوگان اتوبوس‌رانی به تعداد ۵۰ دستگاه نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر مذاکرات برای تحقق این مهم صورت گرفته و امید است تا پایان خردادماه بتوانیم این اوراق را به مرحله جابجایی برسانیم.

شهردار کرج با اشاره به اینکه از سال ۸۹ هیچ اتوبوسی به ناوگان حمل‌ونقل اضافه نشده بود، گفت: با پیگیری‌های مدیریت شهری و رفع موانع موجود، اولین مرحله افزایش تعداد اتوبوس‌ها با ۳۰ دستگاه در سال ۹۷ انجام شد.

کمالی زاده ادامه داد: طی دو سال گذشته ۵۴ دستگاه به ناوگان اضافه شد و قرارداد این ۱۵ دستگاه اتوبوس نیز مربوط به سال ۹۹ است، امیدواریم ۵۰ دستگاه یادشده را هم در آینده‌ای نزدیک وارد مدار خدمت‌رسانی کنیم.

وی در ادامه از تولید ۶۰ درصد قطعات اتوبوس‌های جدید در ایران و توسط شرکت ایران‌خودرو دیزل خبر داد و افزود: با توجه به ساخت قطعات در ایران، هزینه‌های تعمیر و نگهداری برای مجموعه مدیریت شهری کاهش‌یافته و می‌توان گفت گام مهمی در ارتقاء سطح رفاه شهروندان برداشته‌شده است.

افزایش ۳۰ درصدی رضایت شهروندان در حوزه ترافیک شهری و حمل‌ونقل

در ادامه این مراسم، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده نیروی انتظامی استان البرز ضمن قدردانی از مجموعه مدیریت شهری به دلیل همکاری و همدلی با نیروی انتظامی، از افزایش رضایت ۳۰ درصدی شهروندان در حوزه‌های ترافیک شهری و حمل‌ونقل خبر داد.

وی افزود: رفع برخی از گره‌های ترافیکی، افزایش سرعت درروان سازی ترافیک، اصلاح نقاط حادثه‌خیز و تکمیل علائم و تابلوهای موردنیاز شهر ازجمله اقداماتی است که مجموعه مدیریت شهری آن را انجام داده و موجبات رضایتمندی شهروندان در این زمینه‌ها فراهم‌شده است.

این مسئول همچنین به رفع نیازمندی‌های پلیس راهور از سوی مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: توسعه تجهیزات راهنمایی رانندگی کمک شایانی به اجرای مأموریت‌های پلیس راهور در جهت خدمت‌رسانی به شهروندان کرده است.

نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی پیکان تا پایان امسال

رئیس سابق سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی پیکان تا پایان سال جاری خبر داد.

محمد یساولی با اشاره به اقدام مدیریت شهری کرج در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به رانندگانی که تاکسی پیکان‌دارند، گفت: این تسهیلات با سود ۴ درصد در اختیار تاکسی‌داران قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مقدار تسهیلات برای رانندگان تاکسی پیکان، ۶۰ میلیون تومان است و بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری نوسازی ۳۰۰ دستگاه تاکسی محقق خواهد شد.

این مسئول بابیان اینکه اقدام یادشده علاوه بر کاهش آلودگی هوا موجب حذف زوائد بصری نیز می‌شود، اظهار داشت: رفاه حال مسافرین و شهروندان از دیگر اهداف مدیریت شهری برای اجرای این مهم بوده است.

یساولی در ادامه به تزریق ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در دوران مدیریت شورای پنجم اشاره کرد و گفت: این اتوبوس‌ها باارزش ریالی ۴۰۰ میلیارد تومان به مدار خدمت‌رسانی شهر کرج اضافه‌شده است.

وی همچنین از بازسازی ۱۶ دستگاه اتوبوس در شرکت ایران‌خودرو دیزل یادکرد و گفت: این اتوبوس‌ها نیز به‌صورت صد در صد اورهال آماده بهره‌برداری هستند و به‌زودی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به تحریم‌ها و شرایط نامناسب اقتصادی، گفت: خوشبختانه این موانع، سد راه مدیریت شهری کرج نشد و این دستگاه با تمام توان به ارائه خدمت به شهروندان ادامه داد.

این مسئول در پایان به‌عنوان یک شهروند از تمامی کسانی که در رفاه شهروندی قدمی برمی‌دارند قدردانی و برای آنان آرزوی سلامتی کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار