ویژگی های یک روابط عمومی در قرن ۲۱
کد خبر: 1047406
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OTe
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
پژوهشگر روابط عمومی و رسانه:
بهمن توکلی فرد گفت: 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی است و نکاتی را از باب یادآوری به این بخش اشاره می کنم باشد که در کانون توجه قرار گیرد.

 

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، پژوهشگر روابط عمومی و رسانه اظهار داشت: روابط عمومی ها باید با بستر سازی و اطلاع رسانی دقیق و به هنگام اتصال بین مردم و سازمان را مهیا کرده و با آگاهی رسانی در سالی که مزین است به فرموده مقام معظم رهبری : " تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها " علاوه بر کمک در این بخش ها با شفافیت سازمان را به جلو ببرد و با مانع زدایی و اطلاعات کافی به پرسش ها در درون و برون سازمان بپردازد. باید بتوانیم الگویی از روابط عمومی استاندارد و حرفه ای در قرن ۲۱ ایجاد کنیم وگرنه مناسبت ها در کشور مناسبت خیز ما همیشه می آیند و با صرف هزینه های بی جهت می روند.

 وی افزود:از آنجا که کار روابط عمومی کار دل است و کارگل ، گل مالی نیست ، مهم ترین ویژگی یک مسئول روابط عمومی باید عشق و علاقه به این رشته و کار باشد. همچنین با توجه به رشته دانشگاهی روابط عمومی حتی المقدور تحصیلات آکادمیک داشته باشد. یک روابط عمومی موفق باید با بستر سازی و اطلاع رسانی دقیق و به هنگام اتصال بین مردم و سازمان را مهیا کندو این نمی شود مگر آنکه با کمک رسانه‌ها به عنوان بال دیگر پرواز در جهت ایفای رسالت خطیر گردش شفاف و صحیح اطلاعات گام بردارند .

توکلی فرددر ادامه با بیان اینکه یک روابط عمومی کارآمد باید ابتکار و خلاقیت از خود داشته باشدتصریح کرد: در هر موضوع که بتواند با روش‌های جدید در اقناع عامه گام برداردو متاسفانه در استان اصفهان که مهد فرهنگ و هنر است بیشتر روابط عمومی ها به روزمرگی دچار شده اندو متاسفانه متولیان امربویژه انجمن فرهنگی روابط عمومی استان هم که سالی یکبار خودنمایی می کند وظیفه سنگین دارند در جهت آماده کردن روابط عمومی ها برای  قرن 21 که خود را به علم این زمان مهیا سازند .

 وی اذعان داشت:یکی دیگر از ویژگی های مهم روابط عمومی این که علاوه بر مدافع سازمان در عرصه اجتماع و افکار جامعه ، در درون سازمان و تلطیف فضای آن بایستی نقش ویژه و مهمی ایفا نماید و باید بتواند فرهنگ سازمان را تقویت کند.

پژوهشگر روابط عمومی و رسانه  درپایان گفت: در شرایط فعلی روابط عمومی ها قبل از آنکه کار خبری یاد بگیرند ،  بایستی روابط عمومی را بدانند و وظایف یک روابط عمومی را باتوجه به موارد بالا مورد توجه قرار دهند .

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار