خون سلیمانی جریان غربزده را رسوا می‌کند
کد خبر: 1047074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OOI
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰
رئیس مجلس شورای اسلامی:
همانطور که شهادت شهید بهشتی ریشه منافقان را از کشور کند و خطر جریان نفاق را از انقلاب دور کرد، خون شهید سلیمانی نیز جریان خودباخته غربزده را رسوا می‌کند و به فضل الهی ریشه آن‌ها را می‌خشکاند و ما امروز آثار این اتفاق عظیم را به عینه می‌بینیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه رسمی خود پس از انتشار فایل صوتی جنجالی محمدجواد ظریف، مواضع قبلی در مورد محتوای این فایل صوتی را تفصیلی و با تأکید بیشتر بیان کرد و به محکومیت شدید این اتفاق پرداخت. دیروز مجلس ابتدا جلسه غیرعلنی برای این موضوع داشت و پس از آن در جلسه علنی، نطق‌های رئیس مجلس و نمایندگان مجلس در نقد و مخالفت با این فایل صوتی بیان شد. همچنین درخواست نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری بررسی شد.

مصوبه مجلس قفل مذاکرات هسته‌ای را شکست

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت قوه مقننه و در نطق پیش از دستور خود گفت: این روز‌ها مذاکرات بین ایران و ۱+۴ همراه با فراز و نشیب‌های زیادی در جریان است. یک روز اخبار پیشرفت مذاکرات و روزی دیگر خبر‌های بروز اختلافات منتشر می‌شود که همه این‌ها نشان دهنده جدی بودن مذاکرات است. قالیباف بیان کرد: اولاً خداوند بزرگ را شاکریم که قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها باعث باز شدن قفل‌های صنعت هسته‌ای شده و ظرفیت‌های لازم جهت مذاکرات را برای تیم مذاکره‌کننده فراهم آورده است.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور گفت: در حال حاضر همین ظرفیت‌های تولید شده و قدرت عینیت‌یافته، محور بده- بستان‌ها در مذاکرات جاری قرار گرفته است تا به پشتوانه این قدرت‌آفرینی امکان تأمین و تضمین منافع عموم مردم فراهم شود.

وی اظهار داشت: ثانیاً صدای واحد مسئولان جمهوری اسلامی ایران که تحت مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است تاکنون نقش مؤثری در جلوگیری از زیاده خواهی‌های دشمن داشته و حفظ این اتحاد تا رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی امری ضروری است که ان‌شاءالله مورد توجه همه ما خواهد بود.

اول باید همه تحریم‌ها لغو شود

قالیباف گفت: ثالثاً همانطور که در گذشته نیز بار‌ها گفته شده است همسو با سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب ما به دنبال رفع کامل عملی و فوری همه تحریم‌ها هستیم. اگر همه تحریم‌ها به‌طور کامل برداشته شود و اثرات اقتصادی آن نیز به صورت عملی راستی‌آزمایی گردد نباید حتی یک ساعت در موافقت با انجام تعهداتی که ایران مطابق برجام آن‌ها را پذیرفته است، تأخیر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:، اما دشمنان ایران بدانند که مردم ما به‌رغم تلاش برای رفع تحریم‌ها هرگز منتظر اقدام آن‌ها نخواهند بود. ابتکار عمل به دست ایران است. بنابراین به آنان توصیه می‌کنیم به‌جای زیاده‌خواهی و تعلل در مذاکرات با انجام کامل و عملی تعهدات خود بیشتر از این در رفع تحریم‌ها تأخیر نکنند، چراکه با گذشت زمان هزینه‌های آنان برای بازگشت به برجام سنگین‌تر خواهد شد. در همین راستا از تیم مذاکره‌کننده می‌خواهیم با قدرت در چارچوب سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر معظم‌انقلاب حقوق مردم ایران را مطالبه کنند و مراقب فریب‌های تجربه شده پیشین باشند.

دوگانه‌سازی وهم‌آلود از میدان و دیپلماسی ضد منافع ملی است

قالیباف بیان کرد: موضوع بعدی که لازم است به رغم موضع گیری‌های قبلی از تریبون رسمی مجلس نیز به آن اشاره کنم، درباره برخی صحبت‌ها علیه قهرمان ملی ایران و دوگانه‌سازی غیرکارشناسی و وهم‌آلود از قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی است. این دوگانه‌سازی به طور حتم ضد منافع ملی است. بدون قدرت میدانی قدرت دیپلماسی توانی برای موفقیت ندارد و بدون قدرت دیپلماسی، قدرت میدانی هرگز به تمام اهداف خود برای تأمین منافعِ ملی دست نخواهد یافت. این همان مجاهدت هوشمندانه‌ای است که حاج قاسم سلیمانی در منطقه با هم‌افزا کردن قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی توطئه دشمنان را خنثی کرد و از همان طریق قدرت عظیمی برای دیپلماسی به وجود آورد.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور اظهار داشت: در اولین روز‌های پس از شهادت سردار سلیمانی نیز عرض کرده بودم که باور دارم همانطور که شهادت شهید بهشتی ریشه منافقان را از کشور کند و خطر جریان نفاق را از انقلاب دور کرد، خون شهید سلیمانی نیز جریان خودباخته غربزده را رسوا می‌کند و به فضل الهی ریشه آن‌ها را می‌خشکاند و ما امروز آثار این اتفاق عظیم را به عینه می‌بینیم و مطمئن هستیم که خون شهید سلیمانی تأثیراتی تاریخ‌ساز در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد داشت.

استفاده مجلس از ظرفیت‌های قانونی خود در مورد ظریف

قالیباف تأکید کرد: در عین حال مجلس شورای اسلامی نیز وظیفه خود می‌داند نسبت به برخورد با عوامل و مؤثرین این قبیل اقدامات نسنجیده پیگیری‌های لازم را به انجام رساند و از ظرفیت‌های قانونی خود در این مسئله استفاده کند.

بررسی تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در حاشیه نشست علنی دیروز با حضور در جمع خبرنگاران و در تشریح جلسه غیرعلنی گفت: نشست غیرعلنی ما با بررسی دو موضوع مذاکرات وین و انتشار فایل صوتی ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد. در این نشست تأکید شد تیم مذاکره‌کننده کشورمان به دلیل شتاب در گفتگو‌ها مراقب باشند منافع ملت ایران و کشور با خطری مواجه نشود؛ البته مجلس حاضر نیست حتی یک لحظه تحریم‌ها علیه ملت ایران ادامه داشته باشد، اما این موضوع بدان معنا نیست که تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات خود عجله یا شتابزدگی داشته باشند.

وی بیان کرد: مجلس استفاده از ابزار مذاکره در روند مسائل سیاسی داخل کشور را به هیچ عنوان قبول ندارد، آنچه برای مجلس حائز اهمیت است براساس فرمایش مقام معظم رهبری برداشته شدن تحریم‌ها به صورت کلی و راستی آزمایی آنهاست و این موضوع باید مدنظر تیم مذاکره‌کننده کشورمان در گفتگو با گروه ۱+۴ باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در موضوعات تحریمی و تحریم نسبت به اشخاص مراقب باشند، براساس ارائه اطلاعات در نشست مجلس در مذاکرات، تحریم‌ها به سه قسمت تحریم‌های برجامی، غیربرجامی و تحریم‌های دوره ریاست‌جمهوری ترامپ تقسیم شده است و تأکید شد تمام تحریم‌ها باید برداشته شود تا تولیدکنندگان، واردکنندگان، صادرکنندگان و... در امور خود دچار مشکل نشوند. همچنین بر رفع تحریم‌های غیرهسته‌ای در جلسه مجلس تأکید شد و نمایندگان اعلام کردند تحریم‌هایی که مانع مبادلات اقتصادی و بروز مشکلاتی برای مردم شده است باید رفع شود و به هیچ عنوان از سوی تیم مذاکره‌کننده پذیرش ادامه هرگونه تحریم که موجب مشکل برای مردم می‌شود قابل قبول نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی نوار صوتی ظریف در نشست مجلس گفت: مجلس ضمن محکوم کردن شدید این اتفاق، اعلام کرد این موضوع احساسات و مکنونات قلبی ملت را جریحه‌دار کرد به ویژه در بحث سردار شهید سلیمانی و تأکید کردند انتشار این فایل صوتی موجب دوگانگی و بروز مشکلات برای مردم شده و ایجاد دوگانه‌های مختلف در کشور همانند هشت سال گذشته محکوم است.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به درخواست سه گروه از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و همچنین یک گروه درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سه‌شنبه گزارش بررسی این درخواست‌ها را به صحن علنی ارائه خواهد کرد تا بعد از تصویب یک گروه، کار تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری را در طول هشت سال گذشته انجام دهد. گروهی از نمایندگان هم درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی را نسبت به این موضوع داشتند که این موضوع با انجام تحقیق و تفحص تفاوتی ندارد، زیرا در نهایت گزارش هر دو جهت برخورد با خائنان و متخلفان به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار