علی آقامیرزایی با قایقی که سایزش نبود، سهمیه المپیک گرفت
کد خبر: 1046668
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OHk
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
سرمربی تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام گفت: ملی پوشان خوب جنگیدند و علی میرزایی در شرایطی که قایقی که سایزش کوچکتر بود توانست اول شود و سهمیه بگیرد.
ایرج اقلیمی در گفتگو با ایسنا درباره‌ی عملکرد ملی پوشان قایقرانی آب‌های آرام در مسابقات انتخابی المپیک تایلند گفت: مسابقات قرار بود در سه روز باشد، اما بخاطر شیوع ویروس کرونا آن را در دور روز به صورت فشرده برگزار کردند. کشور‌هایی که در فینال حضور داشتند واقعا قوی‌ترین‌ها بودند و آمده بودند که سهمیه بگیرند. ملی پوشان دختر و پسر ایران خیلی خوب جنگیدند و حتی توانستند رکورد‌های خود را بهبود ببخشند. عادل مجللی رشته تخصصی اش ۲۰۰ متر است، اما در دو ماه در ۱۰۰۰ متر تمرین کرد و در این مسابقات ازبکستان و قزاقستان را پشت سر گذاشت و این نشان می‌دهد که ورزشکاران ما توانایی و استعداد زیادی دارند.

اقلیمی در مورد کسب سهمیه المپیک توسط علی آقا میرزایی گفت: علی میرزایی در مرحله مقدماتی کایاک ۱۰۰۰ متر نفره اول شود و در فینال هم کشور‌های قدرتمندی را شکست داد و توانست اول شود و به سهمیه برسد. ما بخاطر قرنطینه نتوانستیم تمرین زیادی در تایلند داشت باشیم.

او ادامه داد: از طرفی شرکتی که از او قایق اجاره کردیم، قایقی که سایز مورد نظر علی آقا میرزایی بود و سال‌ها با آن تمرین کرده بود را نیاورد و یک سایز بزرگتر و یک سایز کوچکتر آورد و این مسئله مقداری روحیه اش را بهم ریخت، اما با او صحبت کردیم و در نهایت قایق‌ها را امتحان کرد و به این نتیجه رسید با قایقی که سایزش کوچکتر بود، بهتر توانست کار کند و با همان قایق هم در مسابقه شرکت کرد و توانست سهمیه را بگیرد.

سرمربی تیم ملی قایقرانی در پاسخ به این پرسش که قبل از اعزام پیش بینی می‌کردند در کدام قایق‌ها سهمیه بگیرند، تاکید کرد: قبل از حضور در مسابقات، تحلیلی از بقیه کشور‌ها نداشتیم واقعا نمی‌دانستیم کدام کشور‌ها در شرایط خوبی قراردارند و تا چه اندازه تمرین داشته اند. فدراسیون هم با نظر کمیته فنی سعی کرد کسانی که شانس دارند را به مسابقات اعزام کند. ملی پوشان هم خوب کار کردند اگر شرایط کرونا اجازه می‌داد که اردوی‌های متمرکز بیشتری داشته باشیم و در زمستان که برنامه ریزی کردیم به بندر خمیر و یا قشم برویم، وضعیت بهتر می‌شد و فکر می‌کنم می‌توانستیم سهمیه بیشتری بگیریم.

او در مورد شانس نبی رضایی برای گرفتن سهمیه در مسابقات روسیه گفت: نبی رضایی باید در کاپ جهانی شرکت کند که اوایل خرداد برگزار می‌شود و آنجا هم گرفتن سهمیه سخت است، اما نبی رضایی با انگیزه و با استعداد است و امیدوارم بتواند سهمیه را بگیرد.

اقلیمی با اشاره به تلاش روئینگ برای گرفتن سهمیه تصریح کرد: ملی پوشان روئینگ شرایط خوبی دارند و می‌توانند سهمیه بگیرند. برایشان دعا می‌کنیم و امیدوارم موفق باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار