تصویب 59 طرح‌ سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی
کد خبر: 1046375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OD1
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
مدیرکل امور اقتصادی استان خبر داد
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی از تصویب ۵۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در این استان در سال گذشته خبر داد.

حسین امیررحیمی  مدیر کل امور اقتصادی ودارایی خراسان رضوی اظهار داشت: ارزش این تعداد طرح سرمایه‌گذاری خارجی ۱۳۱ میلیون دلار است.

وی با بیان اینکه پارسال تعداد ۷۵ طرح سرمایه‌گذاری خارجی ارسال شده که ۵۹ مورد آن تا کنون موفق به دریافت مجوز شده و بقیه امسال مجوز خواهند گرفت، افزود: بر این اساس خراسان رضوی از نظر تعداد طرح سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته در کشور رتبه اول را داراست.

مدیرکل امور اقتصادی استان اظهار کرد: این تعداد طرح در مقایسه با سال ۹۸ حدود ۹۰ درصد رشد اما از نظر ارزش میزان سرمایه‌گذاری با توجه به افزایش سرمایه‌گذاری‌های متوسط و پایین حدود هفت درصد کاهش دارد.

امیررحیمی گفت: در صورت صدور مجوز برای همه ۷۵ طرح ارسالی از استان به هیات سرمایه گذاری خارجی در ارزش سرمایه گذاری خارجی نیز شاهد ۲۰ درصد رشد بوده ایم.

وی افزود: پیش‌بینی می شود امسال بتوانیم ۱۰۰ طرح خارجی به ارزش حداقل ۲۰۰ میلیون دلار برای استان جذب کنیم که شاهد انقلابی در این زمینه خواهیم بود.

وی در خصوص کشورهای راغب به سرمایه گذاری در خراسان رضوی در سال گذشته گفت: کشور افغانستان با برخورداری از ۴۱ طرح به ارزش حدود ۳۰ میلیون دلار سهم ۷۰ درصدی در تعداد طرح‌های سرمایه گذاری سال گذشته را دارد.

امیررحیمی افزود: بالاترین ارزش طرحهای سرمایه‌گذاری مربوط به اتباع عراقی با ۴۹ میلیون دلار در حوزه ساخت هتل و مجتمع مسکونی است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: دیگر کشورهای سرمایه گذار در استان در سال گذشته هندوستان، پاکستان، فرانسه، روسیه، ماداگاسکار، هنگ کنگ، سوییس و ترکیه هستند.

وی بدون اشاره به آمار و ارقام بیشتر گفت: از نظر ارزش سرمایه‌گذاری بیشترین حجم سرمایه در حوزه ساختمان و مسکن و از حیث استقبال در حوزه صنایع نیز بیشتر صنایع نساجی، پوشاک، چرم و صنایع مواد غذایی مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

مجموعه ای با عنوان "فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی" با معرفی ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی استان به ۲ زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه‌گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه‌گذاری شده است. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی