آقاکوچکی: واکسیناسیون در راندمان نفرات اعزامی تاثیر مثبت دارد
کد خبر: 1046279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OBT
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
نقش تزریق واکسن کرونا در آماده سازی تیم‌ها در گفت وگوی جوان با سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر
اعضای کاروان پارالمپیک کشورمان دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند. کمیته ملی پارالمپیک برای حفظ سلامت ورزشکاران اعزامی به توکیو و همچنین کاهش دغدغه و نگرانی مربیان و ورزشکاران با همکاری وزارت ورزش، فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت بهداشت شرایط را برای واکسیناسیون ورزشکاران، کادرفنی و سایر نفرات کاروان اعزامی به ژاپن فراهم ساخت. مرحله اول واکسیناسیون ۱۵ فروردین ماه و مرحله دوم نیز امروز در درمانگاه مجموعه ورزشی آزادی انجام شد.
شیوا نوروزی
ورزشکاران در اولویت
بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو به دلیل پاندمی کرونا با یک سال تاخیر برگزار خواهد شد. میزبان علی رغم اعمال محدودیت‌های شدید در شهر‌های بزرگ هنوز موفق به مهار کرونا در ژاپن نشده است. ژاپنی‌ها برای مقابله با شدت گرفتن این بیماری در جریان برگزاری بازی‌ها اجازه ورود هیچ تماشاگر خارجی را به این کشور نخواهند داد. البته هنوز تکلیف حضور یا عدم حضور تماشاگران میزبان در ورزشگاه‌ها نیز در هاله ایی از ابهام قرار دارد و حتی تعداد مبتلایان به کرونا که در مراسم حمل مشعل المپیک حاضر بودند نیز روبه افزایش است. اگرچه مسئولان برگزاری المپیک و پارالمپیک تزریق واکسن را برای کشور‌های مختلف اجباری نکرده اند، اما مسولان ورزش کشور اعضای کاروان‌های اعزامی را در اولویت تزریق واکسن قرار داده اند.

بار روانی
اعضای تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران از جمله پارالمپیکی‌های بودند که دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند. عباس آقا کوچکی سرمربی این تیم در گفتگو با جوان به بار روانی مثبت واکسینه شدن ورزشکاران اشاره کرد: «درست است که واکسن زدیم، ولی هنوز باید از کرونا بترسیم و پروتکل‌ها را رعایت کنیم. این موضوع از دو بعد قابل بررسی است؛ اول از همه بعد سلامت جسمانی که خیال ورزشکاران را راحت می‌کند. چراکه هزینه‌های زیادی برای سلامت ورزشکاران تاقبل از اعزام می‌شود. بعد دوم جنبه روانی قضیه است. ورزشکاری که واکسینه شده با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری تمرین می‌کند و برای بازی‌ها آماده می‌شود.»
 
واکسن اجباری نیست، اما ...
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: «تا زمانی که همه مردم واکسینه نشوند قطعا باید پروتکل‌ها را رعایت کنیم. منتها واکسیناسیون در راندمان پارالمپیکی‌ها و المپیکی‌ها تاثیر مثبت دارد. درست است که کمیته برگزاری بازی‌ها تزریق واکسن را اجباری نکردند، ولی مطمئن باشید وقتی کاروان ایران به توکیو برود قطعا بچه‌ها از نظر جسمانی بیمه هستند و در آنجا هم سایر کشور‌ها با احترام در مورد واکسینه شدن همه اعضای کشورمان صحبت خواهند کرد.» آقاکوچکی درخصوص انتقاد‌های مطرح شده نسبت به در اولویت قرار گرفتن ورزشکاران گفت: «به نظرم در اولویت قرار دادن المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها اقدامی ارزشمند و پسندیده بود. تزریق واکسن برای حضور در ژاپن الزامی نیست، ولی فراموش نکنیم که ملی پوشان نمایندگان ایران در این آوردگاه هستند و برای کسب افتخار تلاش می‌کنند. اگر المپیک و پارالمپیکی در کار نبود قطعا ورزشکاران هم نباید در اولویت قرار می‌گرفتند، ولی حالا که کاروان ورزشی ایران به توکیو اعزام خواهد شد این موضوع هم در پیشگیری از کرونا موثر خواهد بود و هم حفظ سلامت ورزشکاران.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار