المان شهری رابانماد قهرمانان دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم مزین می کنیم
کد خبر: 1045984
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O6i
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
شهردار اصفهان به مناطق پانزده گانه شهری اعلام کرد:
آیین رونمایی و معرفی محصولات فرهنگی هنری مناطق شهرداری اصفهان با رویکرد به نمایش گذاشتن عملکرد فرهنگی هر منطقه همزمان با هفته فرهنگی اصفهان با حضور شهردار اصفهان، معاونین و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در باغ غدیر برگزار شد.

 

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان ضمن بازدید از محصولات فرهنگی گفت: شاهد روزهای متنوع و اتفاقات خوبی در هفته فرهنگی اصفهان بوده‌ایم و مناطق در بخش های فرهنگی نمونه کارهایی از خود به  نمایش گذاشته اند که نشانگر هنر، سلیقه و ذوق فراوانی است که در بین مسئولین شهری وجود دارد.

وی با اشاره به پیوست فرهنگی در اجزای شهر افزود: امیدوارم این حرکت همواره در همه اجزای شهر ادامه پیدا کند لذا اگر امروز در انتظار افتتاح پل شهید سلیمانی و تعریض و زیباسازی پل فردوسی هستیم باید پیوست های فرهنگی را نیز در آن در نظر بگیریم وبایدلمان شهری رابانماد قهرمانان دفاع مقدس وشهدای مدافع حرم مزین کنیم.

 وی تصریح کرد: اگر به کارگیری فرهنگ ‌را در این اقدامات شاهد نباشیم، صفت فرهنگی شهر دچار مشکل خواهد شد که در همین راستا مدیران مناطق باید پروژه های عمرانی شهر را با  پیوست فرهنگی آن بسازند که در ابتدای امر بایستی برای پل فردوسی این اقدام انجام شود زیرا این پل در مرکز فرهنگی شهر قرار گرفته است و اکنون در دست تعریض است.

شهردار اصفهان ادامه داد: باید هنر و فرهنگ در پروژه های عمرانی نقش داشته باشد لذا از مدیران شهری می‌خواهم نگذارند حرکتی خارج از عنصر فرهنگی در شهر انجام بگیرد زیرا تعادل در شهر بر هم میخورد.

در ادامه این رونمایی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: با توجه به سیاست هایی که در دوره پنجم شورای شهر و مدیریت شهری ارائه شد، وظیفه ای به حوزه اجرایی شهرداری داده شد که این حوزه اجرایی شامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و مناطق شهرداری اصفهان می‌شود.

محمد عیدی افزود: تدوین برنامه فرهنگی شهروندی توسط مدیریت شهری در همین راستا ارائه شد که شامل زیست پذیر بودن شهر، انسان محوری و معنا گرا بودن است.

وی اظهار داشت: رویکردهای متفاوتی را در رابطه با تدوین برنامه فرهنگی شهروندی از خود ارائه دادیم و در ابتدا سعی داشتیم یک فرهنگ انسان مدارانه داشته باشیم؛ بعد از آن نیز سعی کردیم مراسم هایی را در شهر برگزار کنیم چرا که همانطور که ما شهر را می‌سازیم شهر نیز ما را می‌سازد و برگزاری چنین برنامه هایی باعث می‌شود که ساخته تر شویم.

وی ادامه داد: به دستور شهردار، پیشروی با فرآیند حیات محور مورد توجه قرار گرفته، زیرساخت ها را فراهم کرده‌ایم و به دنبال فرهنگ فاخر و یا فرهنگی جدید در دنیا هستیم.

عیدی خاطرنشان کرد: فرهنگ عام پشت فرهنگ فاخر است لذا به این دلیل با استفاده از نگاه های جامع شناسی مناطق و محلات، پیوندهایی را فراهم می کنیم تا هویت شهر را تشکیل دهد و با ایجاد فضای گفت‌وگویی شاهد خلاقیت های فرهنگی خواهیم بود که از موضوعات توصیه شده در برنامه فرهنگی شهروندی است و در این زمینه شهرداران مناطق در کنار بقیه معاونت ها قرار گرفته‌ و توانسته‌اند اکنون این نمایشگاه را تشکیل دهند که کارهای بسیار خوبی را نیز شاهد بودیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار