یکی به داد فوتبال ساحلی برسد
کد خبر: 1045939
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O5z
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
فریدون حسن
عادت کرده بودیم که ملی‌پوشان فوتبال ساحلی کشورمان را همواره روی سکوی قهرمانی جهان و یک رقیب جدی برای کشور‌های صاحب‌نام این رشته ببینیم. عادت کرده بودیم که شاهد رقابت ملی‌پوشان کشورمان در این رشته با قدرت‌های جهانی باشیم و لذت ببریم از اینکه تیم قدرتمند ایران چگونه رقبا را یکی پس از دیگری کنار می‌زند و اوج می‌گیرد تا قهرمانی.

اما یک اتفاق تلخ تمام رؤیاهایمان را به باد داد. اتفاقی که حالا مشخص شده ریشه در سوء‌مدیریت حاکم بر فوتبال و افرادی دارد که گویا قرار نیست فوتبال از شرشان خلاص شود. انتخاب نشدن تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به عنوان قهرمان آسیا و یکی از قدرت‌های جهانی این رشته برای مسابقات جام جهانی ریشه در اقدامات فدراسیون پنج ستاره‌ای دارد که هرچه جلوتر می‌رویم فساد و تباهی آن بیشتر از قبل رو می‌شود. جالب اینکه رئیس آن فدراسیون سراسر فساد نقش مستقیمی در حذف نام ایران برای حضور در جام جهانی داشته و جناب مهدی تاج که معلوم نیست فوتبال ایران تا کجا و تا کی باید تاوان سوء‌مدیریت او را پس بدهد.

اما صرف‌نظر از این سوء‌مدیریت آشکار، این روز‌ها اتفاقات تلخ‌تری در حال رخ دادن است. اتفاقاتی که باعث شده یکی از موفق‌ترین رشته‌های تیمی کشورمان با حواشی عجیب و غریبی روبه‌رو شود که نشان از زد بند‌ها و فساد گسترده در پشت پرده این رشته دارد. حواشی و ماجرا‌های زشتی که در سایه همین بی‌تدبیری‌ها و سوء‌مدیدیت‌های حاکم بر فدراسیون فوتبال در سال‌های قبل رخ داده و البته امروز هم عزمی برای برچیدن آن‌ها وجود ندارد که اگر داشت، اینقدر راحت در قبال مسئله دردناک حذف نام ایران در انتخابی جام جهانی فوتبال ساحلی سکوت نمی‌کردیم.

فوتبال ساحلی ایران در تمام سال‌هایی که می‌درخشیده و کسب عنوان می‌کرده پشت پرده‌ای پرحاشیه داشته که گویا افشای آن‌ها تنها منتظر یک جرقه بوده است. جرقه‌ای که عدم انتخاب ایران برای جام جهانی آتش به انبار باروت آن زد و امروز شاهد هستیم که چگونه بزرگ و کوچک این رشته به جان هم افتاده‌اند و علیه هم افشاگری می‌کنند. اتفاق بدی در حال وقوع است، اتفاقی که اگر جلوی آن گرفته نشود ریشه فوتبال ساحلی موفق ایران را می‌خشکاند. این را هم باید گذاشت به حساب فدراسیون پنج ستاره قبلی و مدیران سراسر ناکارآمد و فاسدش که تنها هنرشان نابود کردن تیم‌های موفق بود. البته باید در کارنامه فدراسیون جدید هم لحاظ کرد که در سکوت کامل فقط به تماشا نشسته و شاهد تکه‌پاره شدن فوتبال ساحلی است بدون آنکه برنامه‌ای برای متوقف کردن این حواشی داشته باشد.

در این میان، اما باید اشاره‌ای هم داشت به نقش مؤثر و پررنگ اهالی این رشته. در روز‌هایی که مدیران قبلی و فعلی فوتبال مهر سکوت بر لب زده‌اند و بابت افتضاحی که به بار آمده حرفی نمی‌زنند، این وظیفه دلسوزان واقعی فوتبال ساحلی است که نگذارند اوضاع از این بدتر شود. فوتبال ساحلی باید از این موقعیت خطرناک به سلامت عبور کند. نباید اجازه داد که این سوء‌مدیریت‌ها و حواشی به جایگاه اصلی و اعتبار بین‌المللی فوتبال ساحلی ایران آسیب وارد کند و به آن ضربه بزند. یکی باید به داد فوتبال ساحلی برسد که این موضوع نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی درست اهالی این رشته است، چراکه اگر دست روی دست بگذارند و منتظر باشند تا مثلاً نامدیری، چون مهدی تاج یا مدیران و مسئولان کنونی فدراسیون کاری برای آرام شدن این طوفان انجام دهند، کاملاً بیهوده فکر کرده‌اند و حاصلی جز نابودی نخواهند داشت که اگر آن‌ها قرار بود کاری کنند امروز کار به اینجا نمی‌رسید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار