امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حتماً حضوری برگزار می‌شود
کد خبر: 1045525
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NzJ
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷
امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به علت تأثیری که در سرنوشت تحصیلی بعدی دانش‌آموزان دارد در هر شرایطی، حضوری برگزار می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصوبه ۹۷۷ شورای عالی آموزش و پرورش در ۱۳ مرداد ۱۳۹۹، ارائه خدمات آموزشی ویژه از جمله چگونگی برگزاری امتحانات را در شرایط شیوع بیماری‌های همه‌گیر مشخص کرده‌است، افزود: بر اساس همین مصوبه ابلاغی، بناست امتحانات پایان سال تحصیلی در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان در برخی از مناطق کشور وجود داشته باشد با اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای آن منطقه و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شود. وی اضافه کرد: در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان میسر نباشد، همه پایه‌های تحصیلی به استثنای پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

ساکی با تأکید بر اینکه امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم بر اساس این مصوبه در هر شرایطی، حضوری برگزار می‌شود، گفت: سایر پایه‌ها در شرایط زرد، نارنجی و قرمز، غیر حضوری است و در شرایط آبی، حضوری است. رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش افزود: دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد‌های مهارت شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و کارورزی و کارآموزی؛ آموزش و ارزشیابی، با هم هستند و تا ۱۵ مرداد وقت دارند و هر زمانی که منطقه اجازه دهد آموزش و ارزشیابی به صورت حضوری انجام می‌شود. ساکی با تأکید بر اینکه امتحانات پایه دوازدهم الزاماً حضوری برگزار می‌شود، افزود: زمان ممکن است به تعویق بیفتد، اما حتماً حضوری برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی، از ۲۷ اردیبهشت، برنامه امتحانات نهایی را آغاز می‌کنیم و تا ۲۴ خرداد به پایان می‌رسانیم، اضافه کرد: این برنامه به سراسر کشور ابلاغ شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار