آمار ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های تهران
کد خبر: 1045503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nyx
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های شهرداری تهران گفت: از فرودین امسال طرح ساماندهی کارگران فصلی با یکی از پلت فرم‌هایی که خدمات در منزل می‌دهند آغاز شده و با کمک بانک اطلاعاتی شهرداری با این افراد تماس گرفته می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سیدمالک حسینی، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های شهرداری تهران در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد درباره آمار کرونا در گرمخانه‌های پایتخت اظهار داشت: سال گذشته موردی از ابتلا به کرونا مثبت در گرمخانه‌ها میان مددجویان نداشتیم، اما امسال دو مورد فقط طی روز‌های اخیر گزارش شده که آن‌ها را قرنطینه کردیم.

وی ادامه داد: در یکی از سامان‌سرا‌ها هم وضعیت به همین صورت بوده و ۶ مورد از مددجویان و ۴ مورد از مددکاران تست کرونایشان مثبت بوده است.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های شهرداری تهران با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر و با موج جدید کرونا به طور کلی ۳۴ مددجو به طورکرونا مثبت شده‌اند که از این تعداد برخی در گرمخانه‌ها خدمت می‌کنند گفت:‌نامه‌نگاری و پیام‌هایی برای دریافت واکسن کرونا داشته‌ایم، ولی تا کنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

حسینی خاطرنشان کرد: درباره معتادان متجاهر شهرداری تهران مأموریتی ندارد، ولی با این وجود همکاری‌هایی با نیروی انتظامی داشته‌ایم.

وی درباره ساماندهی شرایط کارگران فصلی گفت: از فرودین امسال طرح ساماندهی کارگران فصلی با یکی از پلت فرم‌هایی که خدمات در منزل می‌دهند آغاز شده و این شرکت با کمک بانک اطلاعاتی شهرداری با این افراد تماس گرفته و آن‌ها را در مراکز پذیرش می‌کنند.

حسینی با اشاره به اینکه قانون حضور کارگر فصلی در کنار خیابان را منع نکرده است، ابراز داشت: با اجرای این طرح می‌توانیم امیدوار باشیم که تا افق دو سال دیگر کارگری و می‌تواند در خانه خود بنشید تا به کار دعوت شود.

وی افزود: البته جا انداختن این شیوه میان کارگران فصلی نیازمند کار فرهنگی است تا متقاعد شوند اگر در خانه منتظر بمانند، هم کار به آن‌ها پیشنهاد خواهد شد.

حسینی از تأمین بسته حمایتی برای تقریباً ۱۱۹ کارگر فصلی خبر داد و گفت: ۵۶۷ هزار نفر شب در سال ۹۹ به بی خانمان‌های تهران خدمت دادیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال برای دومین سال متوالی است که مرگ ناشی از سرما نداشته‌ایم اظهار داشت: البته بخشی از مرگ کارتون خواب‌ها ناشی از سو مصرف مواد مخدر و اوردوز است که حتی در فصل گرما گزارش شده است.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری افزود: بنابراین سطح استاندارد از خدمات به قشر آسیب پذیر رسیده‌ایم و دیگر هیچ شخصی پشت در گرمخانه‌ها نمی‌ماند و گرسنه نخواهد ماند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار